Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Powstał film o fundacji...

  Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Powstał film o fundacji Pomóż Im

  Zdjęcie autora materiału

  Agata Sawczenko

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Powstał film o fundacji Pomóż Im
  Ciepły wzruszający, opowiadający o cierpieniu. Ale z drugiej strony też radosny, bo występujące w nim nieuleczalnie chore dzieci nie są same. W otoczeniu rodziny, lekarzy, rehabilitantów z hospicjum mogą być szczęśliwe, potrafią żartować, uśmiechać się mimo bólu. W internecie można już znaleźć film opowiadający o tym, jak pracownicy Fundacji Pomóż Im pomagają swoim podopiecznym.
  Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Powstał film o fundacji Pomóż Im
  Powstał film „Poznaj nas bliżej” o działalności Białostockiego Hospicjum dla Dzieci prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im”.
  Autorem filmu jest Krzysztof Kiziewicz Na zaproszenie pracowników Fundacji „Pomóż Im” do stworzenia tego dzieła, zareagował natychmiast, mówiąc, że z chęcią przyjrzy się pracy w Hospicjum dla Dzieci. Zrobił to z dobroci serca.

  Stworzenie filmu o działalności Białostockiego Hospicjum dla Dzieci to wyzwanie.
  Trzydzieścioro dzieci, którymi opiekuje się Fundacja, przebywa w swoich domach, otoczone miłością najbliższych. Lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psychologowie i duchowni dojeżdżają do domów pacjentów. W pewien sposób ludzie z Hospicjum współtworzą codzienność swoich Podopiecznych, sprawiając by poczuli się bezpiecznie i pewnie. Rodziny mają możliwość zadzwonić o każdej porze dnia i nocy i uzyskać pomoc.

  Stworzenie tego filmu wymagało poświęcenie. Pobudka o 4 na ranem, dojazd do rodziny, żeby zrobić potrzebne zdjęcia to tylko przykład wkładu pracy Krzysztofa Kiziewicza.

  - Wchodzę w coraz trudniejsze do zrealizowania filmowo przestrzenie, domowe hospicjum jest miejscem szczególnie trudnym, ale to dobry moment w moim życiu, myślę że jestem na to gotowy – mówi Krzysztof Kiziewicz.

  Film powstał w miesiąc. Przez ten czas odwiedzili kilkanaście rodzin, które zmagają się z nieuleczalną chorobą dziecka.

  - Jestem zafascynowany pracą fundacji na rzecz opieki nad rodzinami, to wyjątkowy czas dla rodziców i ja starałem się to uchwycić. Nie bez powodu odwiedziłem wszystkie otwarte domy, podejrzałem ciężką pracę rodziny, jak i pracę terapeutów z domowego hospicjum,  chciałem zobaczyć, jak to jest w tym życiu, poczuć klimat domu, zrozumieć, dlaczego ognisko domowe, a nie szpital przynosi największe korzyści dla rodziny z nieuleczalnie chorymi dziećmi.
  – mówi Kiziewicz.

  Kilkadziesiąt godzin rozmów z pracownikami, kilkaset godzin zdjęciowych i tyle samo w studiu podczas montażu - zaowocowało powstaniem filmu. Wzruszającej opowieści o trudzie, który niosą rodziny chorych dzieci. Film swoją premierę miał na koncercie organizowanym przez Fundację „Pomóż Im”.

  Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=As70sgXvEgA&t=1s


  – Jesteśmy ogromnie wdzięczni za ogrom pracy i serce, które Krzysztof włożył w powstanie tego filmu. To czas, kiedy choć na chwilę można zastanowić się nad przemijaniem - mówi Dariusz Kuć, kierownik Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

  Krzysztof Kiziewicz to znany twórca filmowy. Laureat licznych nagród m.in. „Przystanek Młodzi” – nominacja prezydenta miasta Białegostoku, za szalone i kulturalne pomysły oraz działanie w Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ulicznej ENGRAM.
  wyróżnienie w ramach festiwalu Filmowe Podlasie Atakuje za Topossi – The Engineer.- nagrodę AIR LULKA – najbardziej kreatywny i freestylowy twórca FPA w 2009 roku.- wyróżnienie w kategorii Profesjonaliści razem z ekipą alcodudes w ramach festiwalu Filmowe Podlasie Atakuje za HARDWARE 8 – alcodudes- II Nagrodę w kategorii Profesjonaliści razem z Szymonem Kubasem (muzyka) w ramach festiwalu Filmowe Podlasie Atakuje za Rogers – The puppeteer- nominowany do OFFOWEGO ODKRYCIA ROKU 2010 przez portal stopklatka.pl i KINO POLSKA, III nagroda w ramach festiwalu Filmowe Podlasie Atakuje w kategorii Profesjonaliści za film „Mark Tattenbaum”, I miejsce ”Kurianka” Adamski/Kluczyk/Tadeusz Różewicz w kategorii amatorzy, wyróżnienie Historia Regionalna – I edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Audycję Historyczną Roku 2013 organizowanego Instytut Pamięci Narodowej za fotocast Opowieści Szklanych Płytek wraz z Joanną Sikorą.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »