Białostocki Klub Karate Kyokushin "KANKU" odnosi sukcesy (zdjęcia)

(adek)
Białostocki Klub Karate Kyokushin "KANKU"
Białostocki Klub Karate Kyokushin "KANKU" KANKU
17 i 18 maja w Warnie (Bułgaria) odbyły się kolejne Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Młodzików, Juniorów i Seniorów. W zawodach wzięło udział około 400 zawodników z 20 krajów Europy. Białostocki Klub Karate Kyokushin "KANKU" reprezentowali: zawodnicy Diana Sakowicz i Michał Szyszko oraz trener Michał Puczko - 4 dan.

(fot. KANKU)

Wspaniałym sukcesem w tych mistrzostwach zakończył się udział Diany Sakowicz, która to w pięknym stylu wywalczyła złoty medal w kumite w kategorii dziewcząt 14-15 lat - 60 kg. Pierwszą walkę wygrała przez wazari z zawodniczką z Węgier, drugą przez ippon z zawodniczką z Rumunii, a trzecią - walkę finałową, przy ogromnym dopingu gospodarzy, po dwóch dogrywkach przez wazari (mawashi geri jodan) z zawodniczką z Bułgarii.

Michał Szyszko natomiast w eliminacjach, po bardzo wyrównanej walce uległ zawodnikowi z Rosji.

Natomiast 1 czerwca w Ostrowi Mazowieckiej odbył się X Ogólnopolski Turniej IKO Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 254 zawodników z 21 klubów. Białostocki Klub Karate Kyokushin "Kanku" reprezentowało troje zawodników (Michał Szyszko, Magda Andrukiewicz i Martyna Łuka) oraz sędzia Michał Puczko 4 dan.

Udział w zawodach można uznać za udany gdyż zawodnicy z Białegostoku czterokrotnie stawali na podium. Michał Szyszko stawał dwukrotnie na podium: w kata (układach formalnych) zajął 3 nuehsce i w kumite juniorów (16-17 lat) open zajął 2 miejsce.

Magda Andrukiewicz startując po raz pierwszy na zawodach tej rangi, w kumite kategorii 14-15 lat pow. 55 kg zajęła 3 miejsce. Dużą niespodziankę sprawiła niespełna ośmioletnia debiutantka Martyna Łuka, która w kumite w kategorii dzieci do 9 lat pow. 28 kg zajęła 2 miejsce. Dwie walki wygrała w sposób zdecydowany, w finale nieznacznie przegrała z bardziej doświadczoną i wyższą o głowę zawodniczką z Wyszkowa .