Białostocka Liga Sportu. W finale Oldboje oddali rywalom tylko seta

Oldboje (z prawej) i SPPS Supraśl - finaliści zakończonego właśnie sezonu siatkarskiej BLS zbiory prywatne
W miniony weekend zakończył się kolejny sezon w ramach rozgrywek Białostockiej Ligi Sportu. W finale I ligi drużyna SPPS Supraśl uległa Oldbojom 1:3.

To drugi triumf Oldbojówwhistorii rozgrywek BLS. Najlepszym zawodnikiem finałów uznano Daniela Kowalko, przyjmującego zwycięskiej ekipy. W meczu o brązowy medal dotychczasowy mistrz - Wersal pokonał - również stosunkiem setów 3:1 (23:25, 25:17, 26:24, 25:21) - Malai Studio Hajnówka.

Najlepszym zespołem II ligi został natomiast Tartak Siemianówka, który już szykuje się do roli faworytów przyszłych rozgrywek. W meczu o pierwsze miejsce nie dał szans siatkarzom Volley, łatwo zwyciężając 3:0 (25:20, 25:23, 25:18). W meczu o trzecie miejsce Volley House pokonał Bojary 3:0 (25:21, 26:24, 25:15). MVP II ligi został wybrany Dawid Skiepko z Tartaku Siemianówka.

W przyszłym sezonie w I lidze zagrają: Tartak Siemianówka i Volley. W barażach natomiast powalczą Zatorze z Bojarami i Volley House z Wiejską Chatą „1956”. Spotkania barażowe odbędą się 7, 9 i 13 czerwca 2016 roku.

Siatkarze przenoszą się teraz na boiska plażowe OSW Dojlidy. 11 czerwca 2015 r. odbędzie się IV Turniej Siatkówki Plażowej dla zawodników BLS. Zgłoszenia przyjmowane są telefoniczne pod numerem telefonu 602 683 999.

Ukoronowaniem siatkarskiego sezonu letniego w Białymstoku będzie finał Plaży Open, który odbędzie się 29-31 lipca na plaży miejskiej. W tym roku zaplanowanych zostało pięć turniejów eliminacyjnych MP. Wszystkie odbędą się w lipcu. Cykl zostanie zainaugurowany w Gdańsku (1-3 lipca). W kolejny weekend (8-10 lipca) zmagania przeniosą się na Górny Śląsk. 15-17 lipca boiska zostaną usypane przy łódzkiej Manufakturze. Tydzień później - 22-24 lipca - plażówka zawładnie Rynkiem Wielkim w Zamościu. W końcu piąty, czyli finałowy turniej Plaży Open odbędzie się na Dojlidach.