Trwają piłkarskie rozgrywki w Białostockiej Lidze Sportu
Trwają piłkarskie rozgrywki w Białostockiej Lidze Sportu BOSiR
W czterech dyscyplinach sportowych trwają rozgrywki w Białostockiej Lidze Sportu

Z nadejściem chłodniejszych dni, rozgrywki Białostockiej Ligi Sportu, z boiska orlikowego przeniosły się do hali sportowej. W dwóch ligach w zmienionym systemie rozgrywek grają łącznie 32 drużyny.

W piłkarskich zmaganiach Białostockiej Ligi Sportu zaszły spore zmiany. Wprowadzono nowy system rozgrywek. Utworzone zostały dwie ligi składające się z 16 zespołów. To spowodowało, że rywalizacja pod dachem toczyć się będzie aż do końca marca 2022 roku, a każdy zespół rozegra 16 spotkań. Wydłużono także czas trwania meczów. Aktualnie pojedynki trwają 2 x 20 minut. Zmodyfikowane zostały klasyfikacje indywidualne. Oprócz bramek i kartek liczone są też asysty i czyste konta u bramkarzy.

Pierwszy weekend w wykonaniu piłkarzy BLS obfitował w emocje, a co najważniejsze piękne bramki. W 16 meczach padło ich aż 91 (45 w 1 lidze i 46 w 2 lidze). To daje średnią 5,68 gola na mecz. Co ciekawe wszystkie ekipy z zacięciem walczyły o komplet punktów, stąd zanotowaliśmy tylko jeden remis. Liderem w 1 lidze została drużyna Sukces Technology Group po efektownej wygranej 9:1 nad Dragonem. Z prowadzenia w 2 lidze cieszy się zespół Wschodniej Energii, który bez problemu 5:0 uporał się z Ajasem. 2 kolejka spotkań zaplanowana jest na weekend 6-7 listopada 2021 r.

Od września 2021 r. na parkietach Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku rywalizują koszykarze BLS, którzy są tuż za połową sezonu skróconego przez COVID-19. Na czele tabeli znajduje się Drużyna Rafała, która zgromadziła komplet punktów. Takim samym bilansem może się poszczycić wicelider Biawar. Prawdopodobnie to te dwie ekip rozstrzygną między sobą walkę o mistrzowski tytuł. Rozgrywki koszykarzy BLS potrwają do połowy grudnia 2021 r.

Nie próżnują również tenisiści stołowi. Do nich należą niedziele w hali Zespołu Szkół Rolniczych. Po dotychczasowych meczach tylko dwa zespoły nie zaznały smaku porażki. Mowa o liderze 1 Ligi Rodmarze oraz ekipie Jaronati, która przewodzi drugoligowej stawce. Ostateczne rozstrzygnięcia poznamy już wkrótce, bo ostatnia kolejka spotkań rozegrana zostanie 5 grudnia.

Dużym zainteresowaniem cieszy się siatkarska BLS. W tym roku do gry przystąpiło 28 zespołów, które podzielono na dwie ligi po 14 drużyn. Mecze odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki w hali I Liceum Ogólnokształcącego. Tutaj rywalizacja o czołowe lokaty toczyć się będzie aż do wakacji 2022. Na koniec tego roku poznamy za to triumfatora Pucharu Ligi.