Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab to niezwykle prestiżowe i najważniejsze w Polsce wydarzenie dla branży laboratoryjnej. W czasie ich trwania prezentowane są najnowocześniejsze rozwiązania dla branży laboratoryjnej wystawców z całego świata. Białostocka firma Renggli wystawiała się na nich po raz piąty i tym razem wróciła aż z dwiema głównymi nagrodami (na pięć możliwych).

Uniwersalne stoły do pracy w laboratorium serii RLT Motion zdobyły tytuł Najlepszy Produkt Targów EuroLab 2018 w kategorii "Wyposażenie laboratorium", natomiast system zabudowy modułowej RLModule został uznany za Najlepszy Produkt Targów Eurolab 2018 w kategorii "Wyposażenie laboratorium Clean Room".

Zobacz galerię

Stoły do pracy w laboratorium serii RLT Motion to stoły całkowicie zindywidualizowane i dostosowane do potrzeb użytkownika, oparte na elektrycznych podnośnikach, które pozwalają na dopasowanie wysokości pracy do aktualnych potrzeb.

Stanowiska pracy mogą się także różnić rodzajem blatu indywidualnie dobranym do charakteru pracy wykonywanej w danym laboratorium. Zarówno przestrzeń pod, jak i nad każdym ze stołów można zabudowywać szafkami w odpowiednich do pracy konfiguracjach, a na panelu między nimi swobodnie umieszczać elektrykę, zawory gazów czy wylewki wody.

Również w przypadku drugiego nagrodzonego systemu - zabudowy modułowej RLModule - ogromnym jego walorem jest możliwość wielorakich konfiguracji. Tu szczególne uznanie jury zdobył materiał, z którego wykonane są meble: to żywica fenolowa (zwana również trespą), która charakteryzuje się dużą wytrzymałością na zadrapania, uderzenia, odpornością termiczną oraz na agresywne środki czyszczące i dezynfekujące. Dlatego też system RLModule polecany jest do pracy w bardziej wymagających warunkach takich jak laboratoria CleanRoom.

- Stale koncentrujemy się na poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań do pracy w laboratorium. Nasze systemy mebli laboratoryjnych powstające w Białymstoku znajdują ogromne uznanie na bardzo wymagającym rynku zachodnioeuropejskim, gdzie ogromną uwagę przykłada się do jakości i trwałości produktów.Przemysł farmaceutyczny i biotechnologiczny, jedni z naszych czołowych odbiorców, pracują na naszych białostockich rozwiązaniach. Cieszy mnie to, iż trendy rozwoju wyznaczane przez naszą grupę Renggli znajdują tak szerokie uznanie - komentuje nagrody dr Krzysztof Katryński, dyrektor generalny i współwłaściciel Renggli.

Renggli
to białostocka, polsko-szwajcarska firma, która wywodzi się z rodzinnego przedsiębiorstwa założonego w 1927 roku będącego liderem wśród producentów mebli laboratoryjnych w Szwajcarii oraz wiodącą firmą na rynkach europejskich. Polski oddział postał w 2013 roku i jest to nie tylko dział handlowy, ale też zespół doradców, projektantów i technologów oraz jedna z najnowocześniejszych branżowych fabryk w tej części Europy. Firma zatrudnia obecnie 38 osób i stale pracuje na nowoczesnymi rozwiązaniami dla najlepszych laboratoriów na świecie.