Białostoccy pływacy zdominowali zawody Pucharu Polski Masters w Tychach [ZDJĘCIA, WIDEO]

ted
Białostoccy pływacy znakomicie spisali się w Tychach
Białostoccy pływacy znakomicie spisali się w Tychach Zbiory prywatne
Pływacy z iSwim Białystok znakomicie reprezentowali nasz region w zawodach Pucharu Polski Masters w Tychach. Maciej Daszuta, Dawid Świdwerski, Sebastian Humbla, Piotr Iłendo oraz Dawid Perkowski stawali na najwyższym stopniu podium.

W dniach 16-17.03.2019r. na pływalni MOSiR Tychy zostały zorganizowane zawody w pływaniu w ramach Pucharu Polski Masters. Nasz region reprezentowali pływacy z iSwim Białystok. Pięcioosobowa reprezentacja iSwim uzyskała następujące wyniki:

Maciej Daszuta zajął pierwsze miejsca na dystansach: 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym;

Dawid Świderski zajął pierwsze miejsca na dystansach : 50, 10, 200 m stylem motylkowym;
Sebastian Humbla zajął pierwsze miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz drugie na 50 m stylem motylkowym;

Chce być jak Michael Phelps

Piotr Iłendo zajął pierwsze miejsce na dystansie: 100 m stylem zmiennym oraz drugie na 50 m stylem dowolnym;

Dawid Perkowski zajął pierwsze miejsca na dystansach : 50, 100 m stylem motylkowym.

Pływacy z Juvenii zdominowali zawody w Suwałkach, skąd przywieźli worek medali

Najwięcej emocji przyniosła rywalizacja w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym w której nasi reprezentanci pokonali po zaciętej walce zespół Warsaw Masters Team.

W sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym pływacy iSwim również nie mieli sobie równych, zajmując najwyższe miejsce na podium.

Przypomnijmy że w zawodach pływackich masters uczestniczą byli zawodnicy w różnym wieku, których pasja do sportu, pływania nie przeminęła. Jak widać po wynikach naszych sportowców (średnia wieku 40+) okazuje się, że wiek to tylko wymówka przed byciem w dobrej kondycji fizycznej i osiąganiu sukcesów sportowych.