Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne szczepienia w Białymstoku

(adek) na podst. bialystok.pl
Bezpłatne szczepienia w Białymstoku
Bezpłatne szczepienia w Białymstoku sxc.hu
Miasto Białystok ogłosiło otwarty konkurs ofert na realizację programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla białostoczan po 60 roku życia. Oferty można składać do 24 lipca. Z bezpłatnych szczepień seniorzy będą mogli skorzystać od września.

- Miasto opracowało „Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Białegostoku po 60 roku życia na lata 2017–2020” - mówi Kamila Busłowska z Departamentu Komunikacji Społecznej w białostockim magistracie. - Wyłoniony w konkursie podmiot zajmie się realizacją tego programu, m.in. edukacją, sprawdzeniem stanu zdrowia osób chętnych do zaszczepienia, realizacją szczepień, przygotowaniem rejestru i ankiet satysfakcji.

Zobacz też: Grypa lub przeziębienie - jak sobie z tym radzić?

Na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w 2017 r. Miasto przeznaczyło 150 tys. zł. Oferty na realizację programu można składać do 24 lipca w Departamencie Spraw Społecznych przy ul. gen. J. Bema 60/1 w Białymstoku. Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie www.bip.bialystok.pl.

Przypominamy, że program obejmie białostoczan 60+ i będzie realizowany między 2017 a 2020 r. Zostanie sfinansowany z budżetu miasta. Szczepienia będą odbywały się między wrześniem a listopadem danego roku, czyli na początku sezonu epidemiologicznego. O przyjęciu do programu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Sprawdź także: Grypa. Wirus typu A już zaatakował. Epidemia grypy w Białymstoku

– Celem programu jest zwiększenie dostępności do szczepień przeciwko grypie dla białostockich seniorów. Bezpłatnymi szczepieniami planujemy objąć około czterech tysięcy mieszkańców rocznie – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. ­– Udział w programie będzie dobrowolny. Skorzystać z niego będą mogły osoby, u których nie ma przeciwskazań do realizacji szczepień.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) grypa jest istotnym problemem zdrowotnym na świecie, w zależności od sezonu choruje na nią ok. 5–15% populacji. Śmiertelność z powodu powikłań pogrypowych jest najwyższa wśród osób starszych. Zdaniem WHO szczepienia przeciwko tej chorobie są bezpieczną i skuteczną metodą profilaktyki powikłań pogrypowych.

Tragiczny finał grypy

Źródło: Telewizja NTL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny