BAS. Znów 3:2 z Huraganem

Jakub Laskowski
BAS Białystok (na czarno-zielono) po raz drugi w tym sezonie pokonał Huragan Wołomin Wojciech Wojtkielewicz
Siatkówka.Trudna przeprawa białostockiego BAS w Wołominie

Wyglądało to nie tak, jak się tego spodziewaliśmy. Od dłuższego czasu mamy kłopot z meczami wyjazdowymi i nic się w tej kwestii nie zmienia - mówi po wygranym 3:2 meczu z Huraganem Wołomin szkoleniowiec BAS - Jacek Malczewski.

Tydzień po zwycięstwie 3:2 z innym Huraganem - Międzyrzec Podlaski, białostocki zespół jechał do Wołomina jako zdecydowany faworyt. Ta rola wyraźnie gościom uwierała. Podlasianie przegrali pierwszą partię do 22, grzebiąc tym samym plan zakończenia spotkania w szybkich trzech setach.

- Obudziliśmy się w kolejnej odsłonie, wygrywając do 12. Po niej znów przyszło rozluźnienie i w efekcie rywale ponownie objęli prowadzenie - relacjonuje Malczewski. - W czwartej partii od początku zaczęliśmy zdobywać punkty seriami, wygrywając ją do 15. Wolałbym jednak grać na przewagi i wygrać 3:0 niż męczyć się w pięciu setach - dodaje.

Tie-break także nie zaczął się dla naszych siatkarzy obiecująco. Gospodarze wypracowali nawet pięciopunktową przewagę (7:2). Białostoczanie musieli zabrać się więc do odrabiania strat.

- Przy zmianie stron Huragan prowadził tylko 8:6. Punkty zdobywane seriami pozwoliły nam wygrać całe spotkanie - kończy Malczewski.

Zespół ze stolicy Podlasia nie wykorzystał szansy wskoczenia na podium. Potknięcie bowiem zaliczył AZS Olsztyn, który również w pięciu setach rozstrzygnął starcie w Warszawie z AZS.

W stolicy nie powojowało Centrum Augustów. Podlasianie w spotkaniu z warszawskim Metrem nie zdobyli choćby seta. Augustowianie powalczyli tylko w ostatniej odsłonie, ale również w niej nie uniknęli porażki.

W następnej kolejce, tydzień po Nowym Roku, Centrum zagra u siebie z Huraganem Mię-dzyrzec Podlaski, podrażnionym porażką z MOS Wola Warszawa. Z kolei stołeczna ekipa podejmie we własnej hali białostocki BAS. Wyniki 14. kolejki

Huragan Wołomin - BAS Białystok 2:3 (25:22, 12:25, 25:22, 15:25, 11:15).

BAS: Cylwik, Oniszk, Stanisławajtys, Gajowczyk, Sasak, Wiczkowski, Bujniak (libero) oraz Karniłowicz, Kowalewicz, Ignaciuk.

Metro Warszawa - Centrum Augustów 3:0 (25:21, 25:17, 25:23).

Huragan Międzyrzec Podlaski - MOS Wola Warszawa 1:3, Legia Warszawa - Lesan Halinów 3:0, Czołg AZS Uniwersytet Warszawski - AZS UWM Olsztyn 2:3, Energa Ostrołęka - UKS Biała Podlaska 3:1.