BAS Białystok. Wyjazdowa porażka białostockich siatkarzy

Adam Muśko
Adam Muśko
Siatkarze BAS Białystok przegrali 2:3 wyjazdowy mecz z drużyną Mickiewicz Kluczbork.

W pierwszym secie dosyć dużą przewagę mieli gospodarze, ale w końcówce nastąpił trochę nieoczekiwany zwrot. Gdy na zagrywce pojawił się Jakub Abramowicz BAS zaczął odrabiać straty. Mickiewicz nie wykorzystał pierwszej piłki setowej i w kolejnych akcjach popełniał błędy. Seta zakończył błąd w ataku gospodarzy i BAS wygrał 27:25.

W drugim secie drużyna z Kluczborka miała już cztery punkty przewagi (11:7), ale i tym razem białostoczanie potrafili to zniwelować. W końcówce partii trwała walka punkt za punkt. Mickiewicz obronił piłkę setową, ale po czasie dla trenera BAS Marka Antoniuka wygraną gości 25:23 przypieczętował Abramowicz.

Niestety w następnych dwóch setach lepsi byli gospodarze. W trzecim secie przewaga Mickiewicza była wyraźna i zakończyła się porażką białostoczan do 19.

Natomiast w czwartym secie BAS prowadził 23:21, a później miał nawet dwie piłki meczowe, ale ostatecznie to rywale byli górą (29:27).

W tie-breaku przy zmianie stron BAS wygrywał 8:7, ale gra podopiecznych Marka Antoniuka załamała się. Mickiewicz wyszedł na prowadzenie 14:11 i ostatecznie wygrał 15:13.

Biorąc pod uwagę miejsca w tabeli drużyn to wywalczony punkt przez białostoczan trzeba uznać za dobry wynik.

W sobotę BAS zagra na wyjeździe z wiceliderem tabeli Visłą Bydgoszcz.

Mickiewicz Kluczbork – BAS Białystok 3:2 (25:27, 23:25, 25:19, 29:27, 15:13)
Mickiewicz:
Frankowski (10), Lewandowski (8), Bułkowski (16), Toma (14), Owczarz (13), Sternik (3), Jaskuła (libero) oraz Łysiak (libero), Szmajduch, Mucha, Biegun, Szablewski, Kulik (15).
BAS: Bączek (10), Lesiuk (5), Tokajuk (12), Abramowicz (15), Wnuk (25), Witkoś (2), Podborączyński (libero) oraz Stanisławajtys, Jankiewicz, Laskowski (2), Kacperkiewicz (4), Kudraszou.