BAS Białystok przeszedł jak burza przez Huragan. Bestios lepszy od Centrum w derbach województwa [ZDJĘCIA]

JLASZaktualizowano
Siatkarze BAS Białystok pewnie pokonali Huragan Międzyrzec Podlaski 3:0 Wojciech Wojtkielewicz
Drugoligowi siatkarze BAS Białystok rozegrali kolejny kapitalny mecz, pokonując we własnej hali Huragan Międzyrzec Podlaski 3:0. W derbach województwa podlaskiego Bestios Białystok zwyciężył 3:1 u siebie Centrum Augustów.

BAS Białystok w obecnych rozgrywkach bez przeszkód odprawia z kwitkiem kolejnych rywali na swojej drodze. Białostoczanie wciąż pozostają niepokonaną drużyną w tym sezonie. W sobotę zespół ze stolicy Podlasia powiększył serię do sześciu wygranych z rzędu.

Ekipa z Międzyrzecza Podlaskiego w żadnym secie nie zagroziła poważniej białostockim siatkarzom, a w najbardziej wyrównanej partii - trzeciej, Huragan był w stanie zdobyć 19. punktów. Wielki pokaz siły BAS oglądaliśmy zwłaszcza w drugiej odsłonie, zakończonej zwycięstwem gospodarzy 25:12. Pierwszego seta białostoczanie również wygrali dość gładko 25:17.

Więcej emocji przyniosło derbowe spotkanie, w którym Bestios Białystok pokonał Centrum Augustów 3:1. Lepiej to starcie rozpoczęli jednak goście, którzy wygrali pierwszego seta 25:22.

- Na początku mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze - mówi Wojciech Iwanowicz, grający trener Centrum. - W drugiej partii też prowadziliśmy już 20:16, ale przez własne błędy i brak koncentracji przegraliśmy 23:25. Od tego momentu zaczęły się nasze kłopoty.

ZOBACZ: Siatkówka. Podlascy siatkarze znów pokazali moc! BAS, Bestios i Centrum po raz drugi z rzędu z kompletem zwycięstw

W kolejnej odsłonie białostoczanie wyraźnie zaznaczyli swoją przewagę. Wygrali trzecią partię 25:15. W czwartym secie augustowianie walczyli dzielnie, ale znów musieli uznać wyższość rywali 25:23.

W najbliższej kolejce znów dojdzie do derbów Podlasia z udziałem Centrum. Zespół z Augustowa podejmie BAS Białystok. Z kolei drużynę Bestiosa czeka pauza.

Wyniki 6. kolejki

BAS Białystok - Huragan Międzyrzec Podlaski 3:0 (25:17, 25:12, 25:19).

Bestios Białystok - Centrum Augustów 3:1 (22:25, 25:23, 25:15, 25:23).

Pozostałe wyniki: Legia Warszawa - MOS Wola Warszawa 3:1, Metro Warszawa - AZS UWM Olsztyn 2:3.

Pauza: SMS PZPS II Spała.

1. BAS Białystok 6 18 18:3
2. Legia Warszawa 6 12 14:8
3. Centrum Augustów 5 9 11:8
4. Bestios Białystok 6 9 11:13
5. KS Metro Warszawa 5 8 11:11
6. MOS Wola Warszawa 5 6 8:9
7. AZS UWM Olsztyn 5 5 8:12