BAS Białystok. Dziewczęta z BAS dały prawdziwy koncert gry. Poza drugim setem [ZDJĘCIA]

Siatkarki BAS Kombinat Budowlany Białystok były zdecydowanie lepsze od rywalek z Płocka Anatol Chomicz
Siatkówka. Dziewczęta z drugoligowej Białostockiej Akademii Siatkówki nabierają rozpędu. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad APS Rumia 3:1, teraz powtórzyły taki sam wynik, pokonując u siebie Volley Płock.

Takie spotkania musimy wygrywać za trzy punkty i cel został zrealizowany. Ogólnie, można być zadowolonym z postawy zespołu, bo momenty były bardzo dobre, ale minusem jest postawa w drugim secie, kiedy dziewczyny myślały chyba, że jest już po meczu - przyznaje Sebastian Grzegorek, trener białostoczanek.

Rozprężenie jego podopiecznych w tej odsłonie było zapewne efektem bardzo dobrej postawy w secie premierowym, kiedy pozwoliły przyjezdnym na zdobycie ledwie 12 oczek.

- Można powiedzieć, że nie było do czego się w tej partii przyczepić. Dobre przyjęcie, niezła zagrywka i blok, do tego poprawny atak, choć poprzeczka nie była może ustawiona zbyt wysoko - zauważa Grzegorek. - Niemniej ręce same składały się do oklasków i krótko mówiąc, to jest to, czego oczekujemy po tym zespole - dodaje.

W drugiej partii już tak dobrze nie było i w efekcie to rywalki rozstrzygnęły ją w końcówce na swoją korzyść. Miejscowe od stanu 20:20 zanotowały tylko punkt, same oddając ich aż pięć.

- Niestety, siatkówka - szczególnie żeńska - ma to do siebie, że po jednym dobrym secie, czasami kolejny wygląda zupełnie odwrotnie - kwituje Grzegorek.

Na szczęście białostoczanki na więcej już nie pozwoliły płocczankom i w kolejnych dwóch odsłonach wygrały bardzo przekonująco. W ostatniej partii straciły tylko 11 oczek, co świadczy o ogromnej przewadze.

- Mecz w zasadzie był bez historii. Najważniejsze, że mamy kolejne punkty i mam nadzieję, że po następnej kolejce także dopiszemy na swoje konto komplet oczek - podkreśla Grzegorek.

Jest na to duża szansa, bo w następnej serii gier jego zespół podejmie outsidera Ósemkę Siedlce, która jak dotychczas jest bez punktu, a w czterech meczach ugrała ledwie seta.

Wyniki 4. kolejki

BAS Kombinat Budowlany Białystok - Volley Płock 3:1 (25:12, 21:25, 25:17, 25:11).

BAS: Żukowska, Dziewiątkowska, Szczygielska, Piasta, Czeropska, Gronostajska, Kutikow (libero), Jabłuszewska (libero) oraz Szymańska, Trusiewicz, Iber, Borowska, Kubik.

Ósemka Siedlce - WTS Włocławek 0:3, Mazovia Warszawa - AZS AWF Warszawa 1:3, Sparta Warszawa - Orzeł Elbląg 0:3. Pauzował: APS Rumia.