Bartłomiej Żynel wygrał Młodzieżową Ligę Mistrzów

krk
Bartłmiej Żynel ma 19 lat, graczem Salzburga został trzy lata temu.
Bartłmiej Żynel ma 19 lat, graczem Salzburga został trzy lata temu. pzpn.pl
Białostoczanin Bartłomiej Żynel zdobył Młodzieżową Ligę Mistrzów. Jego FC Salzburg pokonał w Nyonie 2:1 Benficę Lizbona.

W decydującym meczu zagrał od początku. W końcówce finału młody białostoczanin uratował zwycięstwo RB Salzburg, kiedy w 90. minucie popisał się fantastyczną interwencją po strzale Davida Tavaresa.

Finałowe spotkanie lepiej rozpoczęli Portugalczycy, którzy wyszli na prowadzenie w 29. minucie. Wówczas polskiego golkipera pokonał Jose Gomes. W 70. minucie wyrównującego gola strzelił Patson Daka, a pięć minut później Alexander Schmidt zdobył bramkę na 2:1 dla Salzburga.

Bartłmiej Żynel ma 19 lat, graczem Salzburga został trzy lata temu. Do Austrii przeniósł się z Jagiellonii Białystok. Kwota transferu młodego bramkarza miała oscylować w okolicach stu tysięcy euro.

W ośmiu spotkaniach w tym sezonie UEFA Youth League Żynel musiał zaledwie czterokrotnie wyciągać piłkę z siatki.