Bartłomiej Drągowski nie zachował czystego konta. Fiorentina tylko zremisowała z Parmą [SKRÓT]

JLAS
Bartłomiej Drągowski
Bartłomiej Drągowski Youtube.com
Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie 11. kolejki włoskiej Serie A, w którym Fiorentina mierzyła się na Stadio Artemio Franchi z Parmą. Cały mecz w barwach Violi rozegrał były piłkarz Jagiellonii Białystok, Bartłomiej Drągowski.

Reprezentant Polski cieszy się niezmiennym uznaniem trenera Vincenzo Montelli. Od początku sezonu jest podstawowym bramkarzem Fiorentiny. W jedenastu występach tylko trzykrotnie jednak zachował czyste konto.

W niedzielę jego zespół zremisował u siebie 1:1 z Parmą. W 40. minucie wynik meczu otworzył Gervinho, który wygrał pojedynek z polskim bramkarzem i przytomną podcinką umieścił piłkę w siatce. Ekipa z Florencji wyrównała w 67. minucie. Kapitalnym strzałem głową sprzed pola bramkowego popisał się Geatano Castrovilli.

Dla Fiorentiny to druga strata punktów z rzędu przed własną publicznością. Zespół Drągowskiego z dorobkiem 16. punktów plasuje na się na ósmym miejscu w tabeli Serie A.