Trzy medale wywalczyła 13-letnia Aleksandra Wilczyńska z SKB Suwałki
Trzy medale wywalczyła 13-letnia Aleksandra Wilczyńska z SKB Suwałki SKB Suwałki
W Zielonce 230 zawodniczek i zawodników z Polski i Białorusi rywalizowało w XIX MAZOVIA JUNIOR CUP. Zawody odbyły się w kategoriach wiekowych U11, U13, U17, a na podium stawali zawodnicy z Suwałk i Białegostoku.

Z Mazovia CUP ze złotym medalem i dwoma brązowymi powróciła 13-letnia Aleksandra Wilczewska badmintonistka SKB Suwałki, podopieczna Jerzego Dołhana.

Złoty medal wywalczyła w grze podwójnej z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce). Dziewczęta w finale gry podwójnej pokonały 2:0 (21:13 i 21:18 debel Dominika Bartłomiejczuk/Lena Makowska (MKS Orlicz Suchedniów/AZSUW Warszawa).

Drugi medal, w kolorze brązu turnieju Aleksandra Wilczewska zdobyła w grze pojedynczej. Po wyrównanym pojedynku suwalczanka pokonała swoją deblową partnerkę z Kielc 2:0 (22:20 i 21:19).

Trzeci medal z kruszcu brązowego podopieczna Jerzego Dołhana wywalczyła w grze mieszanej z Jakub Dulembą z Suchedniowa.
Para Suwalsko-Suchedniowska brązowy medal zdobyła, pokonując 2:0 (21:9, 21:16) parę mieszaną Maciej Zmarz/Julia Zioła (BENINCA UKS Feniks K-K/UKS Unia Bieruń).

W walce o finał ulegli zwycięzcom tej kategorii 17:21, 12:21 parze Damian Perkowski/Kaja Ziókowska (UKS Hubal Białystok/UKS Wschodnia 12 Kielce).