sportowy24
  Badminton: Energoinwest Hubal Białystok i SKB Litpol-Malow...

  Badminton: Energoinwest Hubal Białystok i SKB Litpol-Malow Suwałki pokonały Technika Głubczyce

  Wojciech Drażba redakcja@poranny.pl tel. 87 566 30 00

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Wzmocniony Francuzem Maximem Mora i Wojciechem Szkudlarczykiem faworyzowany zespół Technika Głubczyce wyjechał z Podlasia bez punktu. W Białymstoku przegrał 2:3 z Hubalem, a w Suwałkach 1:4 z SKB.
  Łukasz Moreń (z lewej) zdobył punkty w mikście oraz w deblu i był bohaterem meczu SKB Litpol-Malow z Technikiem Głubczyce

  Łukasz Moreń (z lewej) zdobył punkty w mikście oraz w deblu i był bohaterem meczu SKB Litpol-Malow z Technikiem Głubczyce ©fot. Wojciech Drażba

  Wszystko wskazuje na to, że kibice badmintona doczekają się powtórki z poprzedniego sezonu, kiedy mistrzem kraju został SKB Litpol-Malow Suwałki, wicemistrzem Energoinwest Hubal Białystok, a Technik zdobył tylko brązowy medal.

  - Dokładnie tak to wygląda - uważa Jacek Niedźwiedzki, trener suwalczan. - Jak ognia baliśmy się ekipy z Głubczyc, a to Hubal znowu wyrósł na najgroźniejszego rywala - przekonuje.

  Białostocka niespodzianka

  Technik wzmocnił się występującym dotąd w niemieckiej Bundeslidze Wojciechem Szkudlarczykiem, ale na północ Polski przyjechał bez kontuzjowanej reprezentantki kraju Natalii Pocztowiak. W Białymstoku brylowała podpora Hubala Białorusinka Alesja Zajcewa, która zdobyła punkty w singlu i w deblu z Ewą Jarocką. Decydujące oczko dosyć niespodziewanie wywalczył Michał Rogalski, który rozgromił niepokonanego dotąd na polskich kortach Francuza Maxime Mora.

  Nadmierny strach

  W Suwałkach Francuzowi nie sprostał Maciej Kowalik. Na szczęście był to jedyny punkt stracony przez gospodarzy. Klasę dla siebie stanowił w tym spotkaniu Łukasz Moreń. Zawodnik kadry narodowej w mikście i w deblu walczył z kolegami z reprezentacji Polski. W obu konkurencjach, chociaż po niezwykle zaciętych starciach, mógł triumfować.

  - Gra Morenia przeszła moje najśmielsze oczekiwania - mówi Jacek Niedźwiedzki, trener SKB. - Dzięki niemu i Chince zdecydowanie prowadzimy w stawce, mamy korzystną różnicę małych punktów. Możemy sobie nawet pozwolić na jedną porażkę - kończy.

  Wyniki:
  Energoinwest Hubal Białystok - Technik Głubczyce 3:2. Robert Kowalczyk, Ewa Jarocka - Wojciech Szkudlarczyk, Agnieszka Wojtkowska 15:21, 14:21; Michał Rogalski - Maxime Mora 21:6, 21:14; Alesja Zajcewa - Aneta Wojtkowska 21:16, 21:7; Rogalski, Jan Rudziński - Mora, Szkudlarczyk 16:21, 14:21; Jarocka, Zajcewa - Agnieszka Wojtkowska, Aneta Wojtkowska 21:10, 23:21.

  SKB Litpol-Malow Suwałki - Technik Głubczyce 4:1. Łukasz Moreń, Małgorzata Kurdelska - Szkudlarczyk, Agnieszka Wojtkowska 21:17, 20:22, 21:15; Maciej Kowalik - Mora 13:21, 16:21; Lingling Wang - Katarzyna Macedońska 21:10, 21:3; Kowalik, Moreń - Mora, Szkudlarczyk 25:23, 24:22; Kurdelska, Wang - Agnieszka Wojtkowska, Aneta Wojtkowska 21:18, 21:17.

  Tabela:
  1. LITPOL-MALOW 4 4 17:3
  2. ENERGOINWEST 4 3 11:9
  3. Technik 4 2 10:10
  4. Kędzierzyn-Koźle 4 2 10:10
  5. CHOROSZCZ 4 1 10:10
  6. AZS Kraków 4 0 2:18

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Podlaskie przesądy i zabobony. W co wierzono i wierzy się w naszym regionie?

  Podlaskie przesądy i zabobony. W co wierzono i wierzy się w naszym regionie?

  Podlaskie miasta i wsie w latach 90. Poznajecie te miejsca i tych ludzi?

  Podlaskie miasta i wsie w latach 90. Poznajecie te miejsca i tych ludzi?

  Ogromny sukces szpitala! Jest w pierwszej dziesiątce najlepszych placówek w Polsce

  Ogromny sukces szpitala! Jest w pierwszej dziesiątce najlepszych placówek w Polsce

  Hotel Traugutta 3. Kolejne cztery gwiazdki rozbłysły w Białymstoku. Niezwykły design nawiązuje do historii

  Hotel Traugutta 3. Kolejne cztery gwiazdki rozbłysły w Białymstoku. Niezwykły design nawiązuje do historii