AZS UWM Olsztyn - Pronar Parkiet 2:3. Ciężki bój w Olsztynie

Miłosz Karbowski Milosz.Karbowski@mediaregionalne.pl tel. 85 748 74 80
Paweł Blomberg (trener Pronaru Parkiet Hajnówka)
"Zapachniało" kompletem punktów i trzy "oczka" naprawdę były bardzo blisko. W trzeciej odsłonie w pewnym momencie tablica pokazywała remis 22:22. Niestety, goście w końcówce się pogubili, przegrywając z rzędu trzy akcje.

Pronar Parkiet Hajnówka zanotował kolejne cenne zwycięstwo i już może spokojnie przygotowywać się do walki o awans do pierwszej ligi siatkarzy.

Podopieczni Pawła Blomberga po dramatycznej walce uporali się w Olsztynie z tamtejszym AZS UWM 3:2. To siódma kolejna wygrana w II lidze. Wcześniej, w minioną środę, "Traktory" pokonały u siebie Centrum Augustów 3:1 (25:17, 23:25, 25:22, 25:19) w zaległym meczu 13. kolejki.

W Olsztynie hajnowianie potrzebowali trochę czasu, by złapać swój właściwy rytm. W pierwszej partii przegrywali już 14:19, ale potrafili stratę odrobić. Potem poszli za ciosem dość pewnie zwyciężając w drugim secie do 22.

Po gładkiej porażce w czwartym secie hajnowianie przebudzili się i kapitalnie rozpoczęli decydującą partię. Przy serii zagrywek Kacpra Bielickiego wyszli na prowadzenie 6:0. Potem spokojnie utrzymali korzystny wynik do końca.

Mają już 9 punktów przewagi nad 5. pozycją, a w fazie play off wystąpi najlepszy kwartet ekip sezonu zasadniczego. W ciągu czterech kolejek ta różnica jest praktycznie nie do zniwelowania. Tym bardziej, że teraz Pronar Parkiet zagra u siebie z dwiema najsłabszymi ekipami ligi: Zawkrze Mława i Bzurą Ozorków.

Wyniki

AZS UWM Olsztyn - Pronar Parkiet Hajnówka 2:3 (23:25, 22:25, 25:22, 25:14, 11:15).
Pronar Parkiet: Ranecki, Saczko, Bielicki, Sikorski, Saczko, Kuźnik, Piekarski (libero) oraz Małachowski, Mołs, Wierzbicki.
Centrum Augustów - Żyrardowianka Żyrardów 3:0 (25:15, 25:22, 25:19),
MOS Wola Warszawa - Caro Rzeczyca 2:3 (25:15, 19:25, 30:32, 25:18, 9:15),
Zawkrze Mława - Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski 1:3 (21:25, 25:21, 18:25, 20:25),
AKS Uniwersytet Łódzki Łódź - Bzura Ozorków 2:3 (22:25, 23:25, 25:22, 25:19, 11:15.)
Zaległy mecz: Pronar Parkiet Hajnówka - Centrum Augustów 3:1 (25:17, 23:25, 25:22, 25:19).
Pronar Parkiet: Ranecki, Saczko, Sikorski, Bielicki, Żyliński, Kuźnik, Piekarski (libero) oraz Małachowski, Mołs, Wierzbicki.

Program 15. kolejki

Pronar Parkiet - Zawkrze Mława, Caro Rzeczyca - Bzura Ozorków, Trójka Międzyrzec Podl. - AKS UŁ Łódź, Żyrardowianka Żyrardów - AZS UWM Olsztyn, MOS Wola Warszawa - Centrum Augustów.

Różnie ten mecz mógł się potoczyć. Mieliśmy szansę na zwycięstwo 3:0, ale też mogło być 1:1 w setach. Przy prowadzeniu 2:0, chyba się przeraziliśmy, że wygramy zbyt łatwo. Po przegranej końcówce trzeciego seta zupełnie się rozsypaliśmy. W następnej partii praktycznie nie istnieliśmy. Całe szczęście, że udało nam się pozbierać przed tie-breakiem. Nieco przesunęliśmy ustawienie i to przyniosło efekt w postaci wysokiego prowadzenia na początku. To był trudny mecz, bez chwili spokoju. Dlatego jesteśmy szczęśliwi z odniesionego zwycięstwa. Już raczej nikt nie wyrzuci nas poza fazę play off. Nie zamierzam kalkulować, z kim wolimy zagrać w półfinale. Jeśli chce się wygrać ligę, to i tak trzeba pokonać wszystkich.

Koronawirus fake news. Oto największe absurdy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.