AZS UJK Kielce - Żubry Białystok 65:77

(jlas)
Koszykarze Żubrów Białystok przypieczętowali awans do play-off II ligi
Koszykarze Żubrów Białystok przypieczętowali awans do play-off II ligi Anatol Chomicz
Żubry przypieczętowały awans do play-off piątą wygraną z rzędu, a mają jeszcze szanse awansować nawet na szóstą lokatę. Podlasianie pokonali w Kielcach sąsiadujący w tabeli II ligi AZS 77:65.

Białostoczanie rozpoczęli mecz w Kielcach od kilkupunktowego prowadzenia, które z czasem urosło do 12 oczek (25:13). Potem na moment inicjatywę przejęli rywale, ale entuzjazmu starczyło im ledwie na kilka minut. W trzeciej i czwartej kwarcie wszystko wróciło do normy. Krzysztof Kalinowski trafiał regularnie za trzy punkty. W całym meczu rozgrywający gości rzucił aż 20 oczek i zanotował cztery zbiórki.

Wyniki 24. kolejki

KU AZS UJK Kielce - Żubry Białystok 65:77 (13:25, 15:13, 16:20, 21:23).

Żubry: Kalinowski - 22, Kujawa - 15, Zabielski - 13, Misiewicz - 13, Monach - 4, Borowik - 4, Niewiński - 4, Bombrych - 2.

Rosa-Sport Radom - KKS Tur Bielsk Podlaski 92:82, Księżak Łowicz - KK Warszawa 67:71, Stal Stalowa Wola - ŁKS AZS Łódź 54:62, Start Lublin - KKS Kutno 78:59, UMCS Lublin - Galeria Echo Kielce 82:44.