AZS Białystok wygrał z Rumią po męczarniach 3:2

Białostockie siatkarki w meczu z Rumią musiały się tym razem sporo napocić
Białostockie siatkarki w meczu z Rumią musiały się tym razem sporo napocić W. Oksztol
Siatkarki AZS Białystok zrobiły kolejny mały krok do utrzymania w PlusLidze Kobiet. Akademiczki pokonały na wyjeździe TPS Wybrzeże Rumia 3:2 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 2:0.

Początek spotkania potwierdzał oczekiwania. Podopieczne Wiesława Czai rozprawiły się z miejscowymi w pierwszym secie do 12 i wydawało się, że podobnie będą wyglądać kolejne partie.

I wyglądały, tyle że to siatkarki z Wybrzeża gromiły nasz zespół. Grę rumianek odmieniła rezerwowa Veronika Hudima, której w żaden sposób nie potrafiły zatrzymać przyjezdne. Drugi set wygrały gospodynie do 16, a kolejny jeszcze efektowniej - do 11. Zanosiło się na kompromitację białostoczanek.

Na szczęście akademiczki zdołały się pozbierać i po zacietej walce doprowadziły do tie-breaka. W decydującej odsłonie wróciły do tego, co grały w premierowej partii i efektownie zwyciężyły 15:6.

Po dwóch meczach Podlasianki prowadzą 2:0 i do zakończenia rywalizacji potrzebują dwóch wygranych. Spotkania numer trzy i cztery zostaną rozegrane w Białymstoku 7 i 8 maja.

TPS Rumia - AZS Białystok 2:3 (12:25, 25:16, 25:11, 24:26, 6:15).

Rumia: Toborek, Leszczyńska, Martinez, Pykosz, Mikołajewska, Starzyk, Jagodzińska oraz Hudima, Hohn, Ziemcowa.

AZS: Godos, Muresan, Jack, Klimakowa, Kruk, Kuczyńska, Saad (libero) oraz Cabajewska, Martin, Thompson.