AZS Białystok urwał punkt liderowi

Białostoczanki sprawiły w Sopocie niespodziankę
Białostoczanki sprawiły w Sopocie niespodziankę W. Oksztol
Siatkarki AZS Białystok niespodziewanie urwały punkt liderowi PLUSLigi Kobiet Atomowi Trefl Sopot, przegrywając na wyjeździe po tie-breaku 2:3. Mogło być jeszcze lepiej, bo akademiczki wygrały dwa pierwsze sety.

Skazywany na pożarcie AZS zaskoczył przeciwniczki w dwóch premierowych odsłonach i po wygranych do 21 i 22 niespodziewanie objął prowadzenie w meczu 2:0.

Białostoczanki, jakby same zaskoczone tą sytuacją kompletnie stanęły i bez walki oddały kolejną odsłonę, zdobywając w trzeciej partii tylko pięć oczek.

Miejscowe w czwartym secie kontrolowały przebieg gry, lecz pod koniec akademiczki odrobiły dystans kilku oczek i zrobiło się 22:21. Niestety, w końcówce sopocianki utrzymały nieznaczną przewagę i wygrały do 23.

Tie-break lepiej zaczęły gospodynie, które po asie Eleonory Dziękiewicz prowadziły 4:1. Przyjezdne jednak nie zamierzały się łatwo poddać i na zmianę stron schodziły prowadząc 8:7. Ostatnie fragmenty były bardzo nerwowe. AZS uciekł na dwa oczka (11:9), lecz miejscowe doprowadziły do remisu. Za chwilę znowu przyjezdne miały rywalki na łopatkach, bo prowadziły 13:11. Niestety, po blokach na Sinead Jack i Elenie Kowalenko ostatecznie wygrały sopocianki 15:13.

Atom Trefl Sopot - AZS Białystok 3:2 (21:25, 22:25, 25:5, 25:23, 15:13).

Trefl Sopot: Tokarska, Konieczna, Świeniewicz, Bełcik, Dziękiewicz, Sieczka, Saad (libero) oraz Hodge, Sscuschke, Ozsoy, D. Wilk, Kozuch.

AZS Białystok:Sieradzan, Kuczyńska, Kruk, Jack, Muhlsteinova, Kowalenko, Durajczyk(libero) oraz Thompson, Cabajewska, Sizowa, Łozowska.