AZS Białystok przegrał ważny mecz

ted
Siatkarki AZS rozczarowały
AZS Białystok przegrał u siebie ze Stalą Mielec 2:3 w meczu 15. kolejki Plus Ligi Kobiet. Akademiczki po tym spotkaniu bardzo oddaliły się od udziału w play-off.

Białostoczanki bardzo dobrze rozpoczęły potyczkę z rywalem, który również walczy o czołową ósemkę. Szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie w pierwszym secie, który kontrolowały do końca. O przewadze Podlasianek świadczy wygrana do 16.

Niebezpiecznie zaczęło się robić w drugim secie, w którym lepsze były mielczanki. Przyjezdne narzuciły swój styl gry i od stanu 9:9 zdobyły siedem oczek z rzędu. Miejscowe nie były w stanie odrobić tej straty i uległy ostatecznie do 14.

Trzeci set należał jednak znowu do białostoczanek, które zwyciężając do 18 dały kibicom nadzieje na trzy punkty.

Tak się jednak nie stało, bo w kolejnej odsłonie do gry wróciły mielczanki. Przyjezdne bardzo dobrze grały w obronie, a Podlasianki nie kończyły ataków. Efekt - przegrany czwarty set i o zwycięstwie decydował tie-break.

Wydawało się, że chociaż dwa punkty zostaną w Białymstoku, bo akademiczki prowadziły w decydującej partii już 4:1. Niestety, od tego momentu było już tylko gorzej i skończyło się porażką do 8.

AZS Bialystok - Stal Mielec 2:3 (25:16, 14:25, 25:18, 18:25, 8:15).

AZS: Godos, Kuczynska, Kruk, Jack, Klimakowa, Muresan, Saad (libero) oraz Wlaszczuk, Cabajewska, Martin.

Stal: Sciurka, Koczorowska, D. Wilk, Pycia, A. Wilk, Kwiatkowska, Durajczyk (libero) oraz Szpak, Liutkova, Gierak.