AZS Białystok pokonał Legionovię 3:1. To pierwszy krok do utrzymania się.

ted
Siatkarki AZS zrobiły mały krok do utrzymania się w Orlen Lidze
Siatkarki AZS zrobiły mały krok do utrzymania się w Orlen Lidze Archiwum
Siatkarki AZS Metal-Fach Białystok zrobiły mały krok do utrzymania się w Orlen Lidze. Podopieczne Jacka Malczewskiego wygrały pierwszy mecz playout (do czterech zwycięstw) z Legionovią Legionowo 3:1.

Spotkanie rozgrywane w sali SP 50 w Białymstoku zgromadziło na trybunach rekordową w tym sezonie frekwencję. To m.in. za sprawą kibiców z Legionowa, którzy licznie wybrali się na Podlasie. Ale AZS też mógł liczyć na wsparcie sporej grupy, która od początku gorąco zagrzewała do boju akademiczki.

- Gramy u siebie - skandowali fani z Legionowa, którzy pamiętając niedawne spotkanie obu ekip w sezonie zasadniczym (wygrała Legionovia 3:0) spodziewali się raczej kolejnego gładkiego zwycięstwa swojej drużyny.

Niestety, dla nich, skazane na pożarcie białostoczanki, nieoczekiwanie postawiły się rywalkom. W pierwszym secie, bardzo wyrównanym wygrana rozstrzygnęła się dopiero w końcówce. Lepiej próbę nerwów wytrzymały miejscowe, które wygrały 29:27.

W kolejnym secie do głosu doszły przyjezdne. Od początku uciekły na dystans kilku punktów. Na pierwszą przerwę techniczna zeszły prowadząc 8:2, a później ich przewaga wynosiła około 10 pkt. Wydawalo się, że set zakończy się pogromem, jednak nic z tych rzeczy. Przy stanie 24:12 akademiczki podniosły się i obroniły sześć meczboli (rewelacyjne zagrywki Eweliny Polak). Ale przy siódmej próbie przeciwniczki zakończyły tę partię.

W dwóch następnych setach walka trwała od początku do końca. W trzeciej odsłonie znów triumfowały akademiczki - 29:27, a w najbardziej emocjonującej - czwartej partii - oba zespoły przekroczyły granicę 30 pkt. Białostoczanki broniły m.in. trzy setbole i dramaturgia była niesamowita. W końcu z tej wojny nerwów znów zwycięskie wyszły siatkarki AZS, pokonując Legionovię 34:32 i w całym meczu 3:1!

- Wszystkie dziewczyny zagrały bardzo dobrze, ale pamiętajmy, że to dopiero pierwszy mecz, a trzeba wygrać cztery. Na razie nie ma jeszcze z czego się cieszyć - tonuje nastroje Jacek Malczewski, trener AZS.

Kolejne dwa spotkania obu ekip zostaną rozegrane w Legionowie w przyszły weekend - 23 i 24 marca. Później rywalizacja znów przeniesie się do Białegostoku.