Atak nożownika na weselu w Rybniku. Nieszczęśliwie zakochany...

  Atak nożownika na weselu w Rybniku. Nieszczęśliwie zakochany 23-latek ranił nowożeńców. Napastnik prześladował pannę młodą NOWE FAKTY

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj informowaliśmy o ataku nożownika na weselu w Rybniku. Dziś znamy więcej szczegółów na temat tego dramatycznego zdarzenia. 23-letni napastnik był znajomym panny młodej, w której się nieszczęśliwie zakochał. Bez wzajemności. Wczoraj zaatakował parę młodą podczas ceremonii zaślubin w Centrum Chrześcijańskim Winnica.
  Nożownik ranił młodą parę na ślubie w Rybniku
  1/15
  przejdź do galerii

  Nożownik ranił młodą parę na ślubie w Rybniku ©ALEK

  Atak nożownika na weselu w Rybniku  Nożownik zaatakował młodą parę podczas ceremonii ślubnej w Centrum Chrześcijańskim Winnica w Rybniku. Mężczyzna rzucił się na nowożeńców z nożem w ręku. Zadał ciosy zarówno panu młodemu jak i pani młodej, po czym próbował uciec. Złapali go goście weselni i przekazali policji.

  Wstrząsające wyznanie pana młodego: To cud że żyjemy. Rodzice zamiast ślubu mogli odprawiać pogrzeb
  Zobacz galerię

  Wczoraj, w emocjach ojciec pana młodego, zdradził nam, że napastnik już wcześniej groził, że nie dopuści do ceremonii ślubnej.

  - Znamy tego mężczyznę. Napastnik groził pani młodej. Była z tym na policji dwa razy, ale nie przyjęli zgłoszenia. On groził, że nie dopuści do ceremonii - mówił nam ojciec pana młodego.

  Czytaj także: Atak nożownika na ślubie w Rybniku. Ranił młodą parę

  Dziś podinspektor Aleksandra Nowara, rzecznik śląskiej policji, tłumaczy, że ojcem pana młodego prawdopodobnie kierowały emocje, bo pani młoda nie prosiła o pomoc policji.

  - Przesłuchiwaliśmy pokrzywdzoną, ona dementuje. Nie było żadnych interwencji, nie było żadnych zgłoszeń, które wymagałoby interwencji, nie było żadnych postępowań, które w tej sprawie miałyby się toczyć - mówi Aleksandra Nowara.

  Pani podinspektor przyznaje jednak, że poszkodowana pani młoda była rok temu na komendzie.

  ATAK NOŻOWNIKA W RYBNIKU: ZAKOCHAŁ SIĘ W PANNIE MŁODEJ I CHCIAŁ JĄ ZABIĆ

  - Była w ubiegłym roku na komendzie, wzięła swój telefon i przyszła po taką poradę , bo dostawała esemesy od tego człowieka i dostawała informacje na portalu społecznościowym, ale one nie miały charakteru gróźb. Policjanci to przejrzeli - nie myło żadnego stalkingu, czyli nękania. Nie było tu żadnego przestępstwa. Ona uzyskała porad,ę co ma ewentualnie zrobić. Dowiedziała się, że może zablokować, albo stworzyć nowe konto na Facebooku. Powiedzieli jej policjanci, że może przynieść laptop. Ale ona powiedziała, że służy jej do pracy, ale jakby się powtórzyło, to się zgłosi. Jednak nic takiego nie zaszło ponownie i nie zgłaszała się już więcej na policję - mówi Aleksandra Nowara.  Jak udało nam się dowiedzieć, 20-letnia pani młoda z Rybnika ma dwie rany w okolicach szyi i barku, rany powierzchowne. Udzielona jej została pomoc w szpitalu i kobieta wypuszczona została do domu. 25-letni pan młody z Czerwionki-Leszczyn przebywa w szpitalu, może tam być przez kilka dni. Dostał cios w szyję.

  Zatrzymany mężczyzna ma 23 lata i jest mieszkańcem powiatu raciborskiego.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka