Adam Muśko
Mecz Asseco Resovia Rzeszów - Ślepsk Malow Suwałki
Mecz Asseco Resovia Rzeszów - Ślepsk Malow Suwałki Krzysztof Łokaj
Ślepsk Malow Suwałki wygrał 3:1 na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów.

Pierwszego seta gospodarze wygrali do 19, głównie przez słabe przyjęcie w drużynie Ślepska Malow. Resovia szybko objęła kilkupunktowe prowadzenie i raczej kontrolowała przebieg rywalizacji. Ciekawiej zrobiło się w końcówce, gdy na zagrywkę poszedł Marcin Waliński. Przyjmujący w końcu sprawił, że po stronie rzeszowian także przyjęcie nie było perfekcyjne. Niestety i on przy stanie 21:19 zepsół serwis, a goście do końca seta nie zdobyli już nawet punktu.

W drugim secie przyjęcie po stronie przyjezdnych poprawiło się, a co za tym idzie można było ustawiać blok. To właśnie ten ostatni element oraz szalejący w ataku Bartłomiej Bołądź decydowały o tym, że suwalczanie kontrolowali tę partię (9:13). Co prawda w końcówce Resovia odrobiła straty (22:23), ale ostatecznie suwalska drużyna wygrała 25:23 i w całym meczu doprowadziła do remisu 1:1.

Przeczytaj także: Ślepsk Malow lepszy od Stali Nysa

Natomiast ważnym momentem trzeciego seta było wejście na zagrywkę Patryka Szwaradzkiego. Po jego asie był remis 18:18, a zaraz potem po błędzie w ataku gospodarzy Ślepsk Malow wyszedł na prowadzenie 19:18. Potem był jeszcze błąd podwójnego odbicia Klemena Cebulja, pojedynczy blok Josha Tuanigi na Karolu Butrymie oraz as Kevina Klinkenberga. Ślepsk Malow wygrał 25:21 i prowadził już w setach 2:1.

Bołądź i spółka kontynuowali swoją dobrą grę także w czwartym secie. Ostatecznie Ślepsk Malow wygrał 25:21 i zdobył kolejne trzy punkty.

Tak więc Andrzej Kowal prowadząc Ślepska Malow nie przegrał jeszcze ze swoim byłym klubem z Rzeszowa, gdzie odnosił największe sukcesy w karierze. W poprzednim sezonie suwalczanie dwa razy wygrali z Asseco Resovią.

Dla suwalczan to trzecia wyjazdowa wygrana z rzędu. Wcześniej były zwycięstwa z MKS Będzin i Stalą Nysa. W sobotę Ślepsk Malow zagra na wyjeździe z GKS Katowice.

Asseco Resovia Rzeszów - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (19:25, 23:25, 21:25, 21:25)