STUDNIÓWKA
  2019

  Szalona zabawa na studniówkach!

  Rozwiń
  STUDNIÓWKA
  Zwiń
  Artur Kosicki to nowy marszałek województwa podlaskiego?...

  Artur Kosicki to nowy marszałek województwa podlaskiego? Komitet polityczny PiS podjął decyzję

  Marta Gawina

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Artur Kosicki ma być kandydatem na marszałka z PiS
  1/9
  przejdź do galerii

  Artur Kosicki ma być kandydatem na marszałka z PiS ©Anatol Chomicz

  Komitet polityczny PiS podjął decyzję w sprawie kandydata na marszałka województwa podlaskiego. Został nim Artur Kosicki, szef białostockich struktur PiS, który zdobył mandat do sejmiku z Białegostoku. Ustalony został też cały skład zarządu województwa. Są niespodzianki.
  Komitet polityczny PiS zebrał się w Warszawie w czwartek po południu. Wiadomo, że w województwie podlaskim, gdzie partia Jarosława Kaczyńskiego może rządzić w sejmiku samodzielnie, branych było pod uwagę kilku kandydatów na marszałka.

  Zobacz kandydatów do zarządu woj. podlaskiego w naszej galerii:
  Zobacz galerię
  W tym gronie od początku był Artur Kosicki, bliski współpracownik Krzysztofa Jurgiela i szef białostockich struktur PiS, który zdobył mandat z Białegostoku.

  Miał też poważnych konkurentów do fotela marszałka. To radny z Łomży Marek Olbryś (w wyborach otrzymał największe poparcie wśród wszystkich kandydatów) czy Romuald Łanczkowski z Suwałk, doradca marszałka Senatu.

  Jeszcze dziś pojawiła się informacja, że szanse na fotel marszałka ma także człowiek spoza radnych, czyli poseł Jacek Bogucki. Miałby on pogodzić wszystkie frakcje w podlaskim PiS-ie (czytaj więcej: Poseł na marszałka województwa podlaskiego?).

  Jednak jak udało nam się dowiedzieć, komitet polityczny PiS poparł w czwartek Artura Kosickiego.

  - Ta rekomendacja to olbrzymie wyróżnienie, ale też zobowiązanie do ciężkiej pracy - mówi nam Artur Kosicki.

  Pewne jest, że Warszawa wsparła posła Krzysztofa Jurgiela, szefa podlaskiego PiS.

  To właśnie poseł Jurgiel już raz forsował kandydaturę Artura Kosickiego na marszałka. Zgłosił ją na zarządzie okręgowego PiS. Artur Kosicki nie otrzymał wtedy poparcia. Spekulowano, że zarząd chętniej widziałby na tym stanowisku marszałka Marka Olbrysia.

  Decyzję Warszawy muszą jeszcze poprzeć radni PiS. To oni będą wybierać marszałka.

  Komitet polityczny nie tylko rekomendował kandydata na marszałka, ale też wskazał wstępny skład zarządu. Wicemarszałkami mają zostać Marek Olbryś i Romuald Łanczkowski. Do zarządu ma wejść też dwóch polityków spoza grona radnych. To Jakub Fic, kierownik ZUS-u w Siemiatyczach, były kandydat na burmistrza tego miasta, który przegrał z obecnym burmistrzem Piotrem Siniakowiczem oraz Marcin Sekściński, który startował do sejmiku z okręgu obejmującego Łomżę. W zarządzie ma reprezentować Porozumienie Gowina.

  Kandydatem na przewodniczęcego sejmiku, o czym już pisaliśmy, został Marek Komorowski.

  Beata Mazurek opublikowała cały skład zarządu województwa podlaskiego.

  Czytaj także: Wyniki wyborów samorządowych 2018 do sejmiku województwa podlaskiego. Przejmie go PiS (LISTA PKW)  Zobacz: Po wyborach samorządowych 2018

  Komentarze (26)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (26) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo