Artur Kosicki. Kiedyś tancerz zespołu Boys, dziś marszałek...

  Artur Kosicki. Kiedyś tancerz zespołu Boys, dziś marszałek województwa podlaskiego (zdjęcia, wideo, teledysk Boys - Mama)

  (mg)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Artur Kosicki nowy marszałek województwa podlaskiego
  1/15
  przejdź do galerii

  Artur Kosicki nowy marszałek województwa podlaskiego ©Wojciech Wojtkielewicz

  Artur nic nie zmienił się w stosunku do kolegów, ciągle jest takim samym człowiekiem. A to, że jest politykiem? Dla mnie zawsze będzie Gąsiacem. Taką miał ksywę – wspomina Marcin Miller, lider i wokalista zespołu Boys.
  Zobacz galerięGdy tylko został marszałkiem, całą Polskę obiegła wieść, że to dawny tancerz zespołu Boys. Doradzał też prezydentowi Tadeuszowi Truskolaskiemu i – jak mówią niektórzy – sympatyzował z PO. Teraz Artur Kosicki to czołowy polityk PiS-u, który rządzi i dzieli w Podlaskiem.

  - Byłem zaskoczony jak wiele osób zainteresowało się tym wątkiem mojego życiorysu. Pewnie dlatego, że zespół Boys to rozpoznawalna marka i każdy – nawet ci, którzy się do tego nie przyznają - potrafi zanucić kilka szlagierów – podkreśla marszałek Artur Kosicki.

  Boys - Mama (Official Video) 1998  Pochodzi z Grajewa, ma 40 lat.
  Z Marcinem Millerem współpracował przez kilka lat. Zajmował się głównie choreografią – układami tanecznymi, ponieważ miał w tym doświadczenie. – Trenowałem taniec nowoczesny z dzisiejszą formacją Fair Play Crew, a wówczas po prostu moimi kolegami z Grajewa. Z Boysami zwiedziłem Polskę wzdłuż i wszerz. Opowieści z tych czasów wystarczyłoby na sporą książkę – wspomina Artur Kosicki.

  - Artur nic nie zmienił się w stosunku do kolegów, ciągle jest takim samym człowiekiem. A to, że jest politykiem? Dla mnie zawsze będzie Gąsiacem. Taką miał ksywę – wspomina Marcin Miller, lider i wokalista zespołu Boys.

  W czasie ostatnich wyborów, PiS zdołało wprowadzić do sejmiku tylko trzech radnych z Białegostoku (władzę w samorządzie dały mu świetne wyniki w pozostałych okręgach). Jest wśród nich właśnie Artur Kosicki, który debiutuje w roli radnego.

  Artur Kosicki to nowy marszałek województwa podlaskiego? Komitet polityczny PiS podjął decyzję

  – Artur Kosicki to w mojej ocenie człowiek mocno zorientowany na robienie kariery. Zaczynał w zapleczu Truskolaskiego, potem szybka zmiana poglądów i błyskawiczna kariera w PiS. Dzisiaj jako szef miejskich struktur partii razem z byłymi członkami Platformy marginalizuje ideowych członków ugrupowania Kaczyńskiego. Mimo porażki PiS w Białymstoku został marszałkiem województwa. Dyzma z Podlasia – ocenia marszałka Maciej Biernacki.

  Więcej w piątek w Magazynie "Kuriera Porannego" i na plus.poranny.pl: Tańczył z zespołem Boys. Teraz jest marszałkiem. Dla kumpli zawsze zostanie Gąsiacem

  Zobacz też:
  Gość Porannego. Rozmowa z gwiazdą disco polo Tomaszem Niecikiem

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (17)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (17) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Podlaskie przesądy i zabobony. W co wierzono i wierzy się w naszym regionie?

  Podlaskie przesądy i zabobony. W co wierzono i wierzy się w naszym regionie?

  Podlaskie miasta i wsie w latach 90. Poznajecie te miejsca i tych ludzi?

  Podlaskie miasta i wsie w latach 90. Poznajecie te miejsca i tych ludzi?

  Ogromny sukces szpitala! Jest w pierwszej dziesiątce najlepszych placówek w Polsce

  Ogromny sukces szpitala! Jest w pierwszej dziesiątce najlepszych placówek w Polsce

  Hotel Traugutta 3. Kolejne cztery gwiazdki rozbłysły w Białymstoku. Niezwykły design nawiązuje do historii

  Hotel Traugutta 3. Kolejne cztery gwiazdki rozbłysły w Białymstoku. Niezwykły design nawiązuje do historii