Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:0. Relacja, wideo, zdjęcia

Kamil Grosicki miał kilka dobrych okazji, ale nie wykorzystał żadnej
Kamil Grosicki miał kilka dobrych okazji, ale nie wykorzystał żadnej fot. Bogumiła Maleszewska
Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali bezbramkowo w Gdyni z Arką. Punkt zdobyty przez żółto-czerwonych należy uznać za sukces, bowiem przez większość meczu białostoczanie grali w dziesiątkę.

Piłkarze podczas rozgrzewki
Piłkarze podczas rozgrzewki fot. Wojciech Konończuk

(fot. fot. Wojciech Konończuk)

Arka od początku miała przewagę, czego efektem były dwie groźne sytuacje Marcina Wachowicza w 4 i 8 minucie. Na szczęście dla białostoczan napastnik gospodarzy nie wykazał się skutecznością.

W pierwszych 30 minutach korzystniejsze wrażenie sprawiali gdynianie. Żółto-czerwoni nie potrafili stworzyć żadnej groźnej sytuacji i skupiali się na obronie własnej bramki.

Ostatnie fragmenty pierwszej połowy należały do Jagi i w 42. minucie blisko strzelenia gola był Kamil Grosicki, ale strzał młodego napastnika broni Andrzej Bledzewski.

Kilka chwil później drugą żółtą kartkę ujrzał Jarecki i żółto-czerwoni do końca meczu musieli grać w osłabieniu.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy szybko wykonywali dwa rzuty rożne. Na szczęście białostocka obrona poza jednym błędem Andriusa Skerli z początku meczu grała dość pewnie.

Ataki Arki nie przynosiły rezultatu, a w końcówce spotkania swoją szansę mieli jagiellończycy. Najpierw w 86. minucie Tomasz Frankowski trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę.

Po chwili dwukrotnie w odstępie kilkunastu sekund w doskonałej sytuacji znalazł się Grosicki. Za pierwszym razem strzelił obok bramki, a w drugim przypadku lepszy okazał się Bledzewski.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:0. Żółte kartki: Wachowicz - Jarecki, Norambuena, Bruno, Sandomierski. Czerwona kartka: Jarecki (za dwie żółte). Sędziował: Mariusz Trofimiec (Kielce).

Arka: Bledzewski - Kowalski, Szmatiuk (58. F. Burkhardt), Siebert, Płotka - Labukas (71. Trytko), Mrowiec, Ława, Lubenow - Sakalijew, Wachowicz (83. T. Sokołowski II).

Jagiellonia: Sandomierski - Lewczuk, Skerla, Cionek, Norambuena - Reich (90. Król), Hermes, Bruno, Jarecki - Grosicki (90. Hlavaty), Frankowski (88. Jezierski).