Apartamenty Kopernik. Trwa realizacja II etapu inwestycji. Rusza rezerwacja III etapu

Materiał informacyjny ROGOWSKI - DEVELOPMENT Spółka Komandytowa
Udostępnij:
Położenie. To właśnie lokalizacja umiejscowienia tej inwestycji na mapie Białegostoku, czyni ją najbardziej pożądaną. Ze zbiegu ulic Kaczorowskiego i Kopernika, mamy blisko – wszędzie. Nieruchomość jest idealnie skomunikowana, a bogata infrastruktura umożliwia codzienne funkcjonowanie bez użytkowania samochodu.

Stąd spacerem dotrzeć można do Śródmieścia. Wyjazd we wszystkie strony jest ułatwiony poprzez sąsiadujące, szerokie arterie komunikacyjne. Jednocześnie - do dyspozycji mamy szeroką pulę autobusów miejskich. W sąsiedztwie znajduje się campus Politechniki Białostockiej, a na parterze budynku funkcjonują przydatne usługi i handel.

Ruszają kolejne etapu budowy

Oddanie II etapu właścicielom, planowane jest na styczeń 2022 roku. Ruszyły natomiast rezerwacje III etapu nieruchomości. Deweloper zastrzega sobie jednak możliwość wprowadzania zmian, o których będzie informował, a to ze względu na fazę uszczegółowiania projektu.

Stąd mogą jeszcze wyniknąć zmiany w prezentowanych układach mieszkań. Przepraszamy za niedogodności – mówi Remigiusz Rogowski, Prezes Grupy Kapitałowej Rogowski Developmet.

Projekt renomowanej warszawskiej pracowni TPPI

Budynek powstaje w zabudowie pierzejowej o zmiennej wysokości - od VI do VIII pięter. Miejsca postojowe znajdą się w kondygnacjach podziemnych. Nowoczesny wygląd i jakość zastosowanych materiałów to dopiero połowa sukcesu.

W "Koperniku" położyliśmy nacisk na jakość i funkcjonalność mieszkań. Przemyślane układy funkcjonalne zadowolą wszystkich mieszkańców. Dodaliśmy powiększone okna, akustyczną izolację ścian i zielony dziedziniec rekreacyjny – tłumaczy Agnieszka Zawadzka z pracowni TPPI.

Projektowany obiekt jest pierwszym etapem (2 sekcje) zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z lokalami usługowymi w parterze (docelowo 5 sekcji). Projekt powstał w oparciu o Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, dla obszaru o symbolu 15MW,U. Obiekt posiada 7 i 8 kondygnacji nadziemnych oraz 2 kondygnacje podziemne. Składa się z 2 sekcji (klatek schodowych). Trzy pozostałe sekcje projektowane są w drugim etapie zespołu. Główną funkcją obiektu jest funkcja mieszkalna. Towarzyszą jej funkcje: usługowa i garażowa.

Architektura

Na dwóch kondygnacjach podziemnych zaprojektowano garaże oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze. W garażach i na parkingu naziemnym zlokalizowano łącznie 124 miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Zaprojektowany garaż służy przede wszystkim przyszłym mieszkańcom, z wydzieloną częścią miejsc parkingowych ogólnodostępnych. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe o zróżnicowanej powierzchni. Dostęp do lokali, zaprojektowano od strony przestrzeni publicznych – chodników biegnących wzdłuż elewacji budynku. Istnieje też możliwość dostępu do lokali usługowych od strony wewnętrznego dziedzińca (ew. dostawa towaru). Na dziedzińcu w poziomie parteru zaprojektowano otwarte naziemne miejsca postojowe i tereny zieleni urządzonej - dostępne od strony patio. Wejścia do klatek schodowych również zaprojektowano od strony patio, natomiast wejścia do lokali usługowych znajdują się od strony ulic. Na wyższych kondygnacjach nadziemnych zlokalizowane są lokale mieszkalne. W zespole zaprojektowano łącznie 112 mieszkań, od jedno do pięcio-pokojowych. Do każdego mieszkania przynależny jest co najmniej jeden taras, balkon lub loggia – wymienia Agnieszka Zawadzka.

Projektowany pierwszy etap zespołu budynków wpisuje się w przyszłą zabudowę pierzejową wzdłuż ulic Kopernika , Bema i Angielskiej. Autorzy przyjęli klarowną zasadę kształtowania bryły budynku z naciskiem na proste, ale też wyraziste rozwiązania. Zaproponowano stonowaną jasną kolorystykę – biel i drewno. Część usługowa została zaakcentowana elementami szklanej ściany kurtynowej, oraz okładziną z płyt elewacyjnych. Nad witrynami lokali usługowych planuje się pas przeznaczony na reklamy i szyldy.

https://www.rogowskidevelopment.pl/investments/apartamenty-kopernik

Materiał oryginalny: Apartamenty Kopernik. Trwa realizacja II etapu inwestycji. Rusza rezerwacja III etapu - Gazeta Współczesna

Dodaj ogłoszenie