Apartamenty Kopernik. Etap I i II został wyprzedany. Trwa sprzedaż etapu III

Materiał informacyjny Rogowski Develompent
W "Koperniku" położono nacisk na jakość i funkcjonalność mieszkań. Przemyślane układy funkcjonalne zadowolą wszystkich mieszkańców. Dodano powiększone okna czy akustyczną izolację ścian, która skutecznie zniweluje dźwięki dochodzące z zewnątrz. Atrakcją jest także zielony dziedziniec rekreacyjny.

Położenie. To właśnie lokalizacja umiejscowienia tej inwestycji na mapie Białegostoku, czyni ją najbardziej pożądaną. Skąd taki wniosek? Otóż z faktów. Wszystkie mieszkania przeznaczone na sprzedać w I i II etapie Apartamentów Kopernik, sprzedały się jak „świeże bułeczki”. Trwa rezerwacja i sprzedaż III etapu inwestycji.

„Kopernik” to projekt renomowanej warszawskiej pracowni TPPI

- Budynek powstaje w zabudowie pierzejowej o zmiennej wysokości - od VI do VIII pięter. Miejsca postojowe znajdą się w kondygnacjach podziemnych. Nowoczesny wygląd i jakość zastosowanych materiałów to dopiero połowa sukcesu – tłumaczy Agnieszka Zawadzka z pracowni TPPI.

Obiekt posiada 7 i 8 kondygnacji nadziemnych oraz 2 kondygnacje podziemne. Główną funkcją obiektu jest funkcja mieszkalna. Towarzyszą jej funkcje: usługowa i garażowa. Trochę inaczej będzie wyglądał także metraż dostępnych mieszkań. W III etapie najmniejsze będą miały 39,32 m2, a największe 105,82m2, a łącznie do sprzedaży przeznaczone jest 112 mieszkań.

Architektura

Na dwóch kondygnacjach podziemnych zaprojektowano garaże oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze. W garażach i na parkingu naziemnym zlokalizowano łącznie 124 miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Zaprojektowany garaż służy przede wszystkim przyszłym mieszkańcom, z wydzieloną częścią miejsc parkingowych ogólnodostępnych. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe o zróżnicowanej powierzchni. Dostęp do lokali, zaprojektowano od strony przestrzeni publicznych – chodników biegnących wzdłuż elewacji budynku. Istnieje też możliwość dostępu do lokali usługowych od strony wewnętrznego dziedzińca (ew. dostawa towaru). Na dziedzińcu w poziomie parteru zaprojektowano otwarte naziemne miejsca postojowe i tereny zieleni urządzonej - dostępne od strony patio. Wejścia do klatek schodowych również zaprojektowano od strony patio, natomiast wejścia do lokali usługowych znajdują się od strony ulic. Na wyższych kondygnacjach nadziemnych zlokalizowane są lokale mieszkalne.

- W zespole zaprojektowano łącznie 112 mieszkań, od jedno do pięcio-pokojowych. Do każdego mieszkania przynależny jest co najmniej jeden taras, balkon lub loggia – wymienia Agnieszka Zawadzka.

W projektowaniu zaproponowano stonowaną jasną kolorystykę – biel i drewno. Część usługowa została zaakcentowana elementami szklanej ściany kurtynowej, oraz okładziną z płyt elewacyjnych. Nad witrynami lokali usługowych planuje się pas przeznaczony na reklamy i szyldy.

Infrastruktura na najwyższym poziomie

Ze zbiegu ulic Kaczorowskiego i Kopernika, mamy blisko – wszędzie. Nieruchomość jest idealnie skomunikowana, a bogata infrastruktura umożliwia codzienne funkcjonowanie bez użytkowania samochodu.

Stąd spacerem dotrzeć można do Śródmieścia. Wyjazd we wszystkie strony jest ułatwiony poprzez sąsiadujące, szerokie arterie komunikacyjne. Jednocześnie - do dyspozycji mamy szeroką pulę autobusów miejskich. W sąsiedztwie znajduje się campus Politechniki Białostockiej, a na parterze budynku funkcjonują przydatne usługi i handel.

Doskonała inwestycja i dobry start w dorosłe życie

Jeszcze niedawno, to miejsce straszyło pustkami. Dziś, to jedno z najbardziej prestiżowych inwestycji mieszkalnych w tej części Białegostoku.

- Powiem szczerze, że zaskoczyło mnie zainteresowanie tą nieruchomością. Cały czas dzwonią do nas ludzie z pytaniami, czy coś jeszcze w tej lokalizacji zbudujemy. Także uspokajam – tak. Obecnie to III etap inwestycji – mówi Remigiusz Rogowski, prezes grupy kapitałowej Rogowski Development.

Wychodząc z wybudowanych i zamieszkałych już nieruchomości z wcześniejszych etapów Kopernika, mamy kawiarnie, pizzerie, prywatny gabinet weterynaryjny, basen, siłownię, restaurację, sklepy spożywcze: Arhelan, Biedronka, Żabka, Społem. Pływalnia kameralna jest oddalona od Kopernika tylko 700 metrów. W podobnej odległości jest Przedszkole Samorządowe, Szkoła Podstawowa, Liceum, ale też, co ważne Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej czy Wydział Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

- Ze względu na sąsiedztwo uczelni wyższych, mamy wielu rodziców, którzy szukają mieszkań dla swoich dzieci, studentów. W tym przypadku bardzo duże zainteresowanie zauważyliśmy wśród inwestorów, którzy kupują mieszkania pod wynajem. Wśród klientów były młode małżeństwa, ale też rodziny z dziećmi. Ludzi przyciąga to, że wszędzie jest blisko – dodaje prezes Rogowski.

Więcej informacji na temat inwestycji Apartamenty Kopernik znajdziecie Państwo na stronie:

https://www.rogowskidevelopment.pl/investments/apartamenty-kopernik/

O FIRMIE

Celem firmy jest takie kreowanie otoczenia, aby każdy z jego mieszkańców znalazł w nim odrobinę siebie. W praktyce oznacza to staranny dobór terenów inwestycyjnych z uwzględnieniem kluczowych czynników, staranne dopracowanie projektów budowlanych, inwestycyjnych czy komunikacyjnych oraz standard wykonania prac. W budownictwie mieszkaniowym kluczowy jest pomysł na osiedle. Firma Rogowski Development kładzie nacisk na właściwe zagospodarowanie działek tak, aby pozostawić mieszkańcom przestrzeń wypoczynku i rekreacji. Zakłada i planuje realistyczną pojemność osiedli aby nie koncentrować na nich ruchu samochodowego. Dba o czytelne i funkcjonalne rozplanowanie pomieszczeń z wyraźnie zarysowanym strefowaniem poszczególnych funkcji użytkowych po to, aby mieszkanie stało się wygodnym miejscem do życia i wypoczynku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie