Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Anna Zacharzewska – Hodowca świń

Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Anna Zacharzewska – ekonomistka, finansistka, pisarka. Przez 17 lat swojej kariery zawodowej w międzynarodowych korporacjach była związana z branżami doradczą, mediową i reklamową. Zasiadała w zarządach licznych spółek. Od roku skupiona na prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa oraz twórczości literackiej.Jako pisarka zadebiutowała w 2015 roku. “Hodowca świń” jest jej czwartą powieścią, którą otwiera całkowicie nowy rozdział w swojej karierze pisarskiej.
Anna Zacharzewska – ekonomistka, finansistka, pisarka. Przez 17 lat swojej kariery zawodowej w międzynarodowych korporacjach była związana z branżami doradczą, mediową i reklamową. Zasiadała w zarządach licznych spółek. Od roku skupiona na prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa oraz twórczości literackiej.Jako pisarka zadebiutowała w 2015 roku. “Hodowca świń” jest jej czwartą powieścią, którą otwiera całkowicie nowy rozdział w swojej karierze pisarskiej. Burda Publishing Polska
„Hodowca świń” to interesujący thriller psychologiczny o stosunkach w korporacji, a zarazem czwarta książka Anny Zacharzewskiej.

Autorka z wprawą opisuje typy charakterologiczne ludzi, nie przesadza z ilością dialogów, dając dojść do głosu wszystkim głównym postaciom thrillera. Taki wielogłos pojawia się ostatnio dość często w literaturze sensacyjnej, zatem Anna Zacharzewska jest na czasie. Nieźle też radzi sobie z dozowaniem humoru, poczynając od nazwiska głównego bohatera po inteligentną krytykę korporacyjnych obyczajów. Z tym, że nie jest to wydumana korporacja zajmująca się nie wiadomo czym, tylko duża firma wędliniarska.

Jej pracownicy to karierowicze i potakiwacze szefowi despocie, bez wykształcenia. Że to też znamy? Oczywiście tylko trzeba pamiętać, że to tacy ludzie stworzyli „biznes po polsku”. Nie zawsze z maturą, ale z silną osobowością. Nie sztuka dać się zwerbować w międzynarodowej firmie, sztuką jest taką firmę stworzyć. Stąd ten właśnie pomysł na scenariusz, choć chwytliwy, a i w jakiś sposób odwołujący się do przesłania „Folwarku zwierzęcego” to najbardziej newralgiczny punkt książki. Z jednej strony wiele osób nienawidzi takich samorodnych talentów biznesu, jak wyimaginowany „hodowca świń”, mało kto zaś docenia ich wkład w rozwój gospodarki.

Nie należy jednak zbytnio zagłębiać się w analizę sensowności krytyki domorosłych kapitalistów, raczej skupić nad trzymającym do końca w napięciu zakończeniem, z kilkoma zwrotami akcji. Profesjonalne czytadło, które wielu czytelnikom może uświadomić ich zawodowe lizusostwo, Ciekawe, co z tego wyniknie?


Katarzyna Bonda na Targach Książki w Białymstoku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny