Anima. Lisek-przypominajka za półtora roku może trafić do...

  Anima. Lisek-przypominajka za półtora roku może trafić do sklepów

  Anna Kopeć

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Twórcy Animy (na zdjeciu od lewej): Michał Jaszczuk, Mateusz Bajko i Mateusz Markiewicz otrzymali od Tomasza Stypułkowskiego (z prawej) symboliczny czek
  1/3
  przejdź do galerii

  Twórcy Animy (na zdjeciu od lewej): Michał Jaszczuk, Mateusz Bajko i Mateusz Markiewicz otrzymali od Tomasza Stypułkowskiego (z prawej) symboliczny czek na 100 tys. zł.
  ©Anatol Chomicz

  To najnowszy wynalazek studentów Politechniki Białostockiej. Twórcy systemu inteligentnych powiadomień na jego rozwój otrzymali 100 tys. zł.
  Anima jest urządzeniem, które przypomina o tym, co chcieliśmy zrobić po powrocie np. do domu. Zostawiając takiego liska w okolicy drzwi domowych, dostaniemy powiadomienie w momencie kiedy zbliżymy się do niego. Nie ma wtedy możliwości, byśmy zapomnieli zrobić coś, co zaplanowaliśmy. Urządzenie wykorzystuje łączność bezprzewodową bluetooth z naszym telefonem i dostarcza te wiadomości właśnie na nasz telefon - tłumaczy działanie urządzenia Mateusz Bajko, jeden z twórców Animy.

  To projekt inteligentnego systemu powiadomień, który stworzyli studenci Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej: Mateusz Bajko, Mateusz Markiewicz i Michał Jaszczuk. Ich wynalazek, który przybrał formę sprytnego liska będzie przypominać np. o wysłaniu ważnych dokumentów, zrobieniu zakupów, opłaceniu rachunków - o wszystkim o czym zdarza się zapomnieć każdemu.

  Anima ma szansę pojawić się w naszych domach jako jedno z urządzeń typu smart home już w lipcu 2019 roku. We wprowadzeniu urządzenia na rynek i zorganizowaniu kampanii promocyjnej pomoże 100 tys. zł. Taką kwotę netto twórcy Animy otrzymali na komercjalizację swojego projektu z Inkubatora Innowacyjności+.

  - Zostaliśmy wyposażeni w kolejne narzędzie wspierania komercjalizacji i tworzenia projektów, które mają autentycznie zastosowanie na rynku. Anima to namacalny przykład, którym pokazujemy, że projekt studencki młodych, ambitnych ludzi, projekt, który faktycznie rozwiązuje pewną potrzebę rynkową ma możliwość uzyskania nieskromnego finansowania, a z czasem może stać się komercyjnym produktem - mówi Tomasz Stypułkowski, prezes Instytutu Innowacji i Technologii PB.

  Anima zdobyła dwie nagrody w konkursie Technotalenty: w kategorii Biznes oraz Technotalent PB.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka