Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Andrew Mayne – Powiększenie. Bioinformatyk na tropie seryjnego zabójcy dzieci

Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Pisarz, iluzjonista, gwiazda programu telewizyjnego Don’t Trust Andrew Mayne. Pracował m.in. z Davidem Blaine’em i Davidem Copperfieldem. Zasłynął cyklem powieściowym o agentce FBI Jessice Blackwood, który Twentieth Century Fox i Temple Hill Entertainment zamierzają zekranizować. Za ostatnią powieść z tego cyklu, Black Fall (2017), Mayne był nominowany do Nagrody im. Edgara Allana Poego.
Pisarz, iluzjonista, gwiazda programu telewizyjnego Don’t Trust Andrew Mayne. Pracował m.in. z Davidem Blaine’em i Davidem Copperfieldem. Zasłynął cyklem powieściowym o agentce FBI Jessice Blackwood, który Twentieth Century Fox i Temple Hill Entertainment zamierzają zekranizować. Za ostatnią powieść z tego cyklu, Black Fall (2017), Mayne był nominowany do Nagrody im. Edgara Allana Poego. Wydawnictwo W.A.B.
Andrew Mayne, autor powieści „Naturalista” powraca z książką „Powiększenie”. Czy seryjny zabójca pokona komputer?

Seryjny zabójca to ulubiony motyw niejednego autora kryminałów. Andrew Mayne po raz kolejny sięga po opowiadanie o polowaniu na tego typu kreaturę. Ale zanim przejdzie do sedna zasieje w czytelnikach strach przed nadmiernym wykorzystywaniem technologii do wykrywania, ba, przewidywania aktów terrorystycznych. A później – sam będąc białym technokratą, zgodzi się pomóc czarnoskóremu ojcu w poszukiwaniu zabójcy jego porwanego dziecka. Bo po dziewięciu latach nie ma on wątpliwości, że syn nie żyje, i że policja za wiele nie zrobiła, by dojść do prawdy. Theo Cray, ów technokrata, złapie trop.

A wtedy okaże się, że widniejący na muralu Zabaweczka, tajemniczy czarnoskóry w białym cadillaku rozdający dzieciom drobne i oczywiście zabawki, to nie miejska legenda, tylko prawdopodobnie seryjny morderca. I nie tylko morderca. Co robi dzieciom, dlaczego uczonego znienawidzi lokalna policja, cy biegłego w USA można wsadzić do aresztu - o tym wszystkim pisze Andrew Mayne. Przybliża mechanizm ustalania algorytmów mogących zawęzić krąg podejrzanych. A przy tym – ma glocka i chcąc nie chcąc, musi go użyć.

„Powiększenie” to sprawnie napisany, choć zdaje się, z elementami futurystycznymi kryminał. Jeśli seryjni zabójcy to ulubiony motyw czytanych przez Was kryminałów – jesteście w domu.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny