Andrew Mayne – Powiększenie. Bioinformatyk na tropie seryjnego zabójcy dzieci

Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Pisarz, iluzjonista, gwiazda programu telewizyjnego Don’t Trust Andrew Mayne. Pracował m.in. z Davidem Blaine’em i Davidem Copperfieldem. Zasłynął cyklem powieściowym o agentce FBI Jessice Blackwood, który Twentieth Century Fox i Temple Hill Entertainment zamierzają zekranizować. Za ostatnią powieść z tego cyklu, Black Fall (2017), Mayne był nominowany do Nagrody im. Edgara Allana Poego.
Pisarz, iluzjonista, gwiazda programu telewizyjnego Don’t Trust Andrew Mayne. Pracował m.in. z Davidem Blaine’em i Davidem Copperfieldem. Zasłynął cyklem powieściowym o agentce FBI Jessice Blackwood, który Twentieth Century Fox i Temple Hill Entertainment zamierzają zekranizować. Za ostatnią powieść z tego cyklu, Black Fall (2017), Mayne był nominowany do Nagrody im. Edgara Allana Poego. Wydawnictwo W.A.B.
Andrew Mayne, autor powieści „Naturalista” powraca z książką „Powiększenie”. Czy seryjny zabójca pokona komputer?

Seryjny zabójca to ulubiony motyw niejednego autora kryminałów. Andrew Mayne po raz kolejny sięga po opowiadanie o polowaniu na tego typu kreaturę. Ale zanim przejdzie do sedna zasieje w czytelnikach strach przed nadmiernym wykorzystywaniem technologii do wykrywania, ba, przewidywania aktów terrorystycznych. A później – sam będąc białym technokratą, zgodzi się pomóc czarnoskóremu ojcu w poszukiwaniu zabójcy jego porwanego dziecka. Bo po dziewięciu latach nie ma on wątpliwości, że syn nie żyje, i że policja za wiele nie zrobiła, by dojść do prawdy. Theo Cray, ów technokrata, złapie trop.

A wtedy okaże się, że widniejący na muralu Zabaweczka, tajemniczy czarnoskóry w białym cadillaku rozdający dzieciom drobne i oczywiście zabawki, to nie miejska legenda, tylko prawdopodobnie seryjny morderca. I nie tylko morderca. Co robi dzieciom, dlaczego uczonego znienawidzi lokalna policja, cy biegłego w USA można wsadzić do aresztu - o tym wszystkim pisze Andrew Mayne. Przybliża mechanizm ustalania algorytmów mogących zawęzić krąg podejrzanych. A przy tym – ma glocka i chcąc nie chcąc, musi go użyć.

„Powiększenie” to sprawnie napisany, choć zdaje się, z elementami futurystycznymi kryminał. Jeśli seryjni zabójcy to ulubiony motyw czytanych przez Was kryminałów – jesteście w domu.

Zobacz też:

iPolitycznie - Szynkowski o zaangażowaniu filmu Holland w kampanię

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie