Anatol Timoszuk - Ambasador Biznesu

  Anatol Timoszuk - Ambasador Biznesu

  Magdalena Szymańska mszymanska@prasapodlaska.pl tel. 085 748 95 42

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Zwycięzca plebiscytu "Ambasador Biznesu - Podlasie 2008” - prezes firmy AC SA Anatol Timoszuk

  Zwycięzca plebiscytu "Ambasador Biznesu - Podlasie 2008” - prezes firmy AC SA Anatol Timoszuk ©Fot. Wojciech Wojtkielewicz

  W jubileuszowym konkursie "Ambasador Biznesu" wzięło udział 19 firm, które w poprzednich edycjach były wyróżniane.
  Zwycięzca plebiscytu "Ambasador Biznesu - Podlasie 2008” - prezes firmy AC SA Anatol Timoszuk

  Zwycięzca plebiscytu "Ambasador Biznesu - Podlasie 2008” - prezes firmy AC SA Anatol Timoszuk ©Fot. Wojciech Wojtkielewicz

  Jubileusz Ambasadora Biznesu

  Jubileusz Ambasadora Biznesu


  W piątek wieczorem miało miejsce rozstrzygnięcie dziesiątej edycji konkursu "Ambasador Biznesu - Podlasie 2008". W uroczystości wzięło udział ponad 200 osób - przedsiębiorcy, ludzie nauki, mediów, przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich.
  Jubileuszowa edycja "Ambasadora Biznesu" miała nietypowy charakter. Organizator, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, postanowił, że w konkursie wezmą udział tylko firmy, które były nagrodzone w poprzednich edycjach. W sumie wystartowało 19 firm. Jak co roku przedsiębiorstwa oceniali eksperci od finansów, pracy i marketingu. Swoje punkty przyznała też - o czym informowaliśmy - kapituła konkursu.
  Patronat prasowy nad "Ambasadorem Biznesu" sprawował "Kurier Poranny". n  Nie spodziewaliśmy się tej nagrody - powiedział Anatol Timoszuk, prezes białostockiej firmy AC SA, która w piątek wieczorem, w czasie uroczystej gali, otrzymała tytuł "Ambasador Biznesu - Podlasie 2008". - Chciałbym podkreślić, że to jest sukces nie tylko mój, ale przede wszystkim całej załogi. Zatrudniamy ponad 350 osób, w tym 120 inwalidów. Bez ich pracy nie byłoby nas tutaj. W tym roku chcemy wejść na giełdę papierów wartościowych, a ta nagroda na pewno nam w tym pomoże.

  Drugie miejsce przypadło Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Handlowemu "Silikaty Białystok", producentowi materiałów budowlanych. Na miejscu trzecim znalazła się firma - Metal Fach sp. z o.o.

  Ale to nie wszyscy wyróżnieni, którzy dostali nagrody w piątkowy wieczór. Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, organizator konkursu, wręczył nagrodę specjalną - Euroinwestora. Wyróżnienie to przypadło w udziale firmie MarPol SA z Kleosina, która w ciągu sześciu lat wykorzystała 16 mln zł pomocy unijnej.

  - Wszystkie pieniądze pozyskane z funduszy unijnych wykorzystaliśmy na zakup nowych urządzeń technologicznych - powiedział Jarosław Jakubowski, wiceprezes zarządu MarPolu. - To bardzo miłe wyróżnienie.

  Jakubowski stwierdził, że to nie koniec pozyskiwania funduszy unijnych przez firmę MarPol na ten rok.

  - Największy projekt jest w trakcie realizacji - dodał. - Spodziewamy się, że do końca jesieni tego roku dostaniemy jeszcze 12 mln zł.

  Nagrodę marszałka województwa w kategorii największy przyrost zatrudnienia otrzymała firma Metal Fach z Sokółki, producent maszyn i urządzeń rolniczych. Prezes firmy Jacek Kucharewicz jest dumny, że jego przedsiębiorstwo zostało docenione.

  - Bardzo mnie cieszy takie wyróżnienie - stwierdził. - Nasza firma systematycznie zwiększa produkcję, a co za tym idzie - wzrasta zapotrzebowanie na pracowników. Dla personelu zapewniamy stabilność wynagrodzeń i ich systematyczny wzrost.
  Wojewoda podlaski za największy udział eksportu w sprzedaży wyróżnił Zakłady Przemysłu Sklejek BIAFORM z Białegostoku.

  - Cieszymy się ogromnie z tego wyróżnienia, jest to dla naszej firmy wielki prestiż - powiedziała Joanna Wasilewicz, prezes BIAFORM-u. - Uważam jednak, że przy obecnych kursach walut powinno się nagradzać za sprzedaż krajową, a nie eksport.
  Swoją nagrodę przyznało także Polskie Radio Białystok - otrzymała ją firma AC SA.
  Po części oficjalnej była dobra zabawa - galę uświetnił swoim występem Zbigniew Wodecki.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo