MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Anatol Borowik: Nie potrafię żyć bez pieśni Bułata Okudżawy

(ak)
Anatol Borowik w swoim dorobku ma prawie 200 koncertów w całej Polsce, zarówno tych w wielkich salach, jak i kameralnych
Anatol Borowik w swoim dorobku ma prawie 200 koncertów w całej Polsce, zarówno tych w wielkich salach, jak i kameralnych z archiwum artysty
Anatol Borowik z Białegostoku reprezentował Polskę na konkursie pieśni autorskiej najpopularniejszego rosyjskiego barda.

Taki festiwal to prawdziwe otarcie się o mojego Mistrza. Zaproszenie taktuję jak nobilitację i pochwałę tego, co robię przez całe życie - mówi Anatol Borowik z Białegostoku, który od wielu lat propaguje twórczość wielkiego rosyjskiego barda Bułata Okudżawy. - Czuję się niezmiernie zaszczycony i wyróżniony tym, że mogłem znaleźć się w tak doborowym międzynarodowym towarzystwie. Niezwykle cenne było także poznanie żony Bułata, Olgi Arcimowicz, zwiedzanie wszystkich ważnych dla niego miejsc.

Anatol Borowik został zaproszony na I Międzynarodowy i Wszechrosyjski Festiwal Pieśni Bułata Okudżawy do Moskwy. Wśród wykonawców z całej Europy m.in. z Francji, Anglii czy Bułgarii był jedynym artystą z Polski. Zagrał w sumie siedem koncertów, także na tym najważniejszym - galowym. Występował jako gwiazda z Polski, poza konkursem.

- To ogromne, z niczym nieporównywalne przeżycie, podobnie jak wykonywanie emocjonalnych pieśni Bułata, bez których nie umiem już żyć - wyznaje muzyk.

Anatol Borowik jest kulturoznawcą, filologiem polskim, poetą, przez wiele lat związany był z wrocławskimi Ośrodkiem Teatralnym "Kalambur" i Teatrem "Misterium". Dziś gra wiele koncertów w regionie, ale także na terenie całego kraju. Wraz z białoruskim muzykiem Eugeniuszem Szemietem wydał album z 21 balladami Bułata Okudżawy.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny