Ambasadorzy Białostockiego Sportu Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki najlepsi podczas Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Rzymie

Adrian Kuźmiuk
Podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie Natalia Kaczmarek zdobyła złoty medal w biegu na 400 m PAP / Adam Warżawa
Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce w Rzymie okazały się łaskawe dla Ambasadorów Białostockiego Sportu. Natalia Kaczmarek została mistrzynią na 400 metrów. Wcześniej Wojciech Nowicki zdobył złoto w rzucie młotem.

Natalia Kaczmarek wywalczyła złoto w Rzymie

#Białystok ma kolejne złoto🥇Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce👏👍. Ambasadorka Białostockiego Sportu Natalia Kaczmarek została mistrzynią Europy na dystansie 400 m. Zawodniczka KS Podlasie nie tylko uzyskała na stadionie w Rzymie najlepszy w tym roku czas w Europie, ale też pobiła rekord Polski należący do Ireny Szewińskiej z… 1976 roku - chwali naszą lekkoatletkę fanpejdż Miasto Białystok.

Wojciech Nowicki, Natalia Kaczmarek i Marlena Granaszewska zostali białostockimi ambasadorami sportu

Podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie Natalia Kaczmarek zdobyła złoty medal w biegu na 400 m. Pobiła rekord Polski z czasem czasem 48,98. Druga była Rhasidat Adeleke z Irlandii (49,07) oraz Holenderka Lieke Klaver (50,08).

Wojciech Nowicki najlepszy w Rzymie

To nie jedyna Ambasadorka Białostockiego Sportu, która okazała się najlepsza podczas Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Rzymie. Wcześniej zawodnik KS Podlasie Wojciech Nowicki wywalczył złoto rzucając młotem na odległość 80,95 m.