Alpejski PŚ. Marco Odermatt wygrał drugi slalom gigant w Alta Badia

OPRAC.:
Piotr Rutkowski
Marco Odermatt to aktualny mistrz olimpijski w slalomie gigancie
Marco Odermatt to aktualny mistrz olimpijski w slalomie gigancie ANDREA SOLERO/PAP/EPA
Szwajcar Marco Odermatt wygrał poniedziałkowy slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata w Alta Badia. Dzień wcześniej był trzeci, a niedzielny zwycięzca Norweg Lucas Braathen tym razem nie ukończył pierwszego przejazdu.

Trzeci w niedzielę Odermatt tym razem stanął na najwyższym stopniu podium. Ponownie drugi był Norweg Henrik Kristoffersen, który stracił do zwycięzcy 0,2 s. Trzeci czas uzyskał Słoweniec Zan Kranjec - 0,92 straty. Niedzielny zwycięzca, Lucas Braathen, nie ukończył pierwszego przejazdu.

Dla 25-letniego Szwajcara to czwarte zwycięstwo w tym sezonie, a trzecie w gigancie.

Wyniki slalomu giganta w Alta Badia:

1. Marco Odermatt (Szwajcaria) 2.38,27 (1.20,04/1.18,23)
2. Henrik Kristoffersen (Norwegia) strata 0,20 (1.20,64/1.17,83)
3. Zan Kranjec (Słowenia) 0,92 (1.21,26/1.17,93)
4. Loic Meillard (Szwajcaria) 1,32 (1.21,14/1.18,45)
5. Alexander Schmid (Niemcy) 1,38 (1.21,71/1.17,94)
6. Alexis Pinturault (Francja) 1,41 (1.21,68/1.18,00)

Odermatt to zdobywca Kryształowej Kuli w ubiegłym sezonie, i jest na dobrej drodze do powtórzenia sukcesu. Pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ i w punktacji slalomu giganta.