Alicja Klasik wicemistrzynią świata juniorów w szpadzie

Filip Bares
Filip Bares
facebook
Alicja Klasik (RMKS Rybnik) została wicemistrzynią świata juniorek w szpadzie w bułgarskim Płowdiw. W finale przegrała 9:15 z Amerykanką Husisian.

W Płowdiw trwają mistrzostwa świata kadetów i juniorów w szermierce. Dziś srebrny medal w kategorii juniorek wywalczyła Polka Alicja Klasik.

Klasik z Rybnickiego Klubu Szermierczego (RMKS) wygrała kolejno sześć walk podczas turnieju i w ten sposób pokonała Alejandrę Piedrahitę Gomez z Kolumbii 15:8, Julię Trynovą z Estonii 15:10, Adelę Bogdanov z Izraela 15:11, Vanie Gogniat ze Szwajcarii 15:14, Grace Hu z Kanady 15:11 oraz Annę Maksymenko z Ukrainy 15:9, co pozwoliło jej dotrzeć do finału.

W nim została pokonana przez Amerykankę Hadley Husisian, przegrywając 9:15.

Alicja Klasik

Klasik jest jednym z największych talentów polskiej szermierki.

W lutym w Tallinie reprezentacja polskich szpadzistek w składzie: Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Gloria Klughardt (AZS AWF Kraków) i Cecylia Cieślik (PKSZERM Warszawa) zdobyła złoty medal w turnieju drużynowym mistrzostw Europy juniorek do lat 20. Polska pokonała wówczas Turcję 45:30, Szwajcarię 45:31 i Wielką Brytanię 43:39. W finale Biało-Czerwone wygrały z Francuzkami 40:32.

Przypomnijmy, że rok temu w Kairze Klasik została mistrzynią świata kadetek.