Ależ niespodzianka. Polska rozbiła Holandię 3:0.

Polski obrońca Julien Tadrowski w starciu z Holendrem Lucasem Bijkerem
Polski obrońca Julien Tadrowski w starciu z Holendrem Lucasem Bijkerem Paweł Lisiecki
Pierwsza reprezentacja narodowa może tylko pomarzyć o takim wyniku z Holandią. Drużyna do lat 18 niespodziewanie pobiła Pomarańczowych w Łomży aż 3:0.

Towarzyski mecz został rozegrany z okazji otwarcia zmodernizowanego stadionu w Łomży. Pierwsza połowa była wyrównana. Polacy objęli prowadzenie w 23. minucie, w zamieszaniu po rzucie rożnym. Głową piłkę do siatki skierował Mateusz Lewandowski. Swoje szanse mieli także rywale, którzy dwukrotnie trafili futbolówką w poprzeczkę.

Tuż po zmianie stron było już 2:0 dla biało-czerwonych. Szybką akcję prawą stroną boiska precyzyjnym uderzeniem wykończył Szymon Drewniak. Od tej pory gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń, a wynik ustalił w 70. minucie Kamil Kamiński.

- Cieszę się, że moi piłkarze byli dobrze przygotowani fizycznie i skuteczni. Chcę też podkreślić wspaniałą atmosferę, stworzoną na trybunach przez łomżyńskich kibiców - ocenił Władysław Żmuda.

Polska - Holandia 3:0 (1:0).
Bramki: 1:0 - Lewandowski (23), 2:0 - Drewniak (48), 3:0 - Kamiński (70).
Czerwona kartka: Żołnierewicz (81., za faul). Sędziował: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów: 2 tys.

Polska: Szromnik - Tadrowski, Żołnierewicz, Duda, Pielak, Nalepa (82. Liberadzki), Bąk, Drewniak, Zieliński (89. Radecki), Parzyszek (43. Kamiński), Lewandowski (71. Byszewski).

Holandia: van der Lei - Rutten, Peulupessy, Huijgevoort, Bijker, Klaassen, Luis, van Nieff, Peters, Pappot, Browne. Grali także: Dronkers, David, Drost, de Sa, Dengering.