Aleksandra Chmielecka i Martyna Ziziuk finalistkami mistrzostw Polski juniorów w szachach

Martyna Tochwin
Aleksandra Chmielecka (z lewej) po raz kolejny została finalistką Mistrzostw Polski Juniorów. Aby osiągać takie sukcesy wystarczy przyjść do Klubu Szachowego LUKS Orient Sokółka, który w październiku prowadzi nabór do grup początkujących. Szefowie klubu zapraszają wszystkich zainteresowanych uczniów klas 0-3 wraz z rodzicami na zajęcia do Sokólskiego Ośrodka Kultury w Sokółce w środy, o godz. 16. LUKS Orient Sokółka
Sokólskie szachistki zdobywają kolejne medale podczas eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w 2012 roku.

Dużym sukcesem zakończył się start zawodniczek klubu szachowego LUKS Orient Sokółka w eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów oraz Olimpiady Sportów Umysłowych, które odbędą się w 2011 roku. Aleksandra Chmielecka i Martyna Ziziuk po raz kolejny zostały finalistkami mistrzostw Polski juniorów.

Turniej został rozegrany w Augustowie. Rozgrywano po dwie rundy dziennie. Partie szachistek: Oli Chmieleckiej, uczennicy Gimnazjum nr 1 w Sokółce oraz Martyny Ziziuk - uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce stały na bardzo wysokim poziomie.

- Do finału kwalifikowało się po czterech zawodników z grupy wiekowej. Martyna wywalczyła w Augustowie złoty medal w grupie D11, zaś Ola Chmielecka, po emocjonującej dogrywce, zdobyła srebro w grupie D15 - mówi Barbara Chmielecka, szefowa klubu.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Olimpiada Sportów Umysłowych odbędą się w 2012 roku. Obydwie finalistki z naszego klubu, Marynę Ziziuk i Olę Chmielecką, czeka teraz ciężki i pracowity okres treningowy.

W trakcie przygotowań dziewczyny muszą wziąć udział m.in. w trzech klasycznych turniejach szachowych rozgrywanych na tzw. na poziomie centralnym.