Akcja "Trzeźwość". Podlascy policjanci skontrolowali ponad 8...

  Akcja "Trzeźwość". Podlascy policjanci skontrolowali ponad 8 tys. kierowców

  krk

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

  Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości. ©archiwum

  Podlascy policjanci przeprowadzili na terenie województwa noworoczne działanie „Trzeźwość”, a we wtorek akcję „Trzeźwy poranek”. Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości ponad 8 000 kierujących.
  Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

  Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości. ©archiwum

  Blisko 240 policjantów, głównie z pionu ruchu drogowego, na terenie województwa podlaskiego prowadziło w pierwszy dzień Nowego Roku działania pod nazwą „Trzeźwość”, natomiast wczoraj, akcję „Trzeźwy Poranek”.

  W trakcie tych działań funkcjonariusze zbadali trzeźwość ponad 8 000 kierujących. Niestety, okazało się, że wśród nich znaleźli się i tacy, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

  CZYTAJ TEŻ:Nietrzeźwy kierowca zostawił swój samochód i uciekł. Ujął go świadek zdarzenia

  We wtorek po godzinie 7.00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, na osiedlu Jaroszówka, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Okazało się, że od 45-latka czuć silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że białostoczanin miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

  Również we wtorek, około godziny 7.20, policjanci z pionu ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach udaremnili jazdę nietrzeźwemu kierowcy audi. 50-letni mieszkaniec powiatu sejneńskiego jadąc ulicami Suwałk, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

  Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  Pijany kierowca jechał ulicami Białegostoku 116km/h

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY