Akcja Choinka w Białymstoku. Na Rynku Kościuszki urzędnicy miejscy rozdawali prawdziwe choinki. W zamian za sztuczne od białostoczan

OPRAC.: red
Akcja Choinka  na Rynku Kościuszki. Białostoczanie zostawiali sztuczne drzewka, w zamian odbierali naturalne
Akcja Choinka na Rynku Kościuszki. Białostoczanie zostawiali sztuczne drzewka, w zamian odbierali naturalne Wojciech Wojtkielewicz
Po raz czwarty miasto Białystok dołożyło małą cegiełkę ekologiczną do ochrony planety. W ramach "Akcji Choinka" w zamian za sztuczne choinki urzędnicy rozdawali białostoczanom naturalne drzewka.

Akcja Choinka w Białymstoku. Można było otrzymać żywe drzewko w zamian za sztuczne

Wiemy, że choinka sztuczna jest trwalsza od tej naturalnej, ale gdzieś pozostawiona rozkłada się przez 500 lat - podkreślił prezydent Tadeusz Truskolaski podczas środowej [21.12.2022] wymiany choinek na Rynku Kościuszki.

Wyjaśnił, że pozostawione przez białostoczan choinki służby miejskie rozbiorą. Części, które będą jeszcze do czegoś się nadawać pójdą do recyklingu, a reszta zostanie bezpiecznie z utylizowana.

Urzędnicy przygotowali do wymiany sto naturalnych choinek: 30 jodeł kaukaskich, 30 świerków srebrnych i 40 świerków zwyczajnych. . Rozeszły się błyskawicznie.

- Mam nadzieję, że po świętach choinki przyozdobią przydomowe ogródki i działki - mówił prezydent.

Mając w domu żywą choinkę, trzeba o nią dbać – podlewać, postawić blisko okna, z dala od grzejnika. Wiosną można ją przesadzić do ogródka, posadzić na działce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Fogiel: bon-moty Korwin-Mikkego nie naprawią ekonomii

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie