MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akademiki za dobre wyniki! Politechnika Białostocka rozpoczęła hit rekrutacji 2024/2025. Zobacz jak akademiki wyglądają od środka

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
W akcji "Akademiki za dobre wyniki" oferowane są pokoje 2-osobowe w dobrym standardzie. Stypendysta może jednak, za odpowiednią dopłatą, starać się o przyznanie miejsca w pokoju 1-osobowym lub miejsca w pokoju 2-osobowym zamieszkiwanym przez 1 osobę.
W akcji "Akademiki za dobre wyniki" oferowane są pokoje 2-osobowe w dobrym standardzie. Stypendysta może jednak, za odpowiednią dopłatą, starać się o przyznanie miejsca w pokoju 1-osobowym lub miejsca w pokoju 2-osobowym zamieszkiwanym przez 1 osobę. Dariusz Piekut/ PB
Akademiki za dobre wyniki to akcja Politechniki Białostockiej, dzięki której 20 nowych studentów będzie mogło przez cały rok akademicki 2024/2025 zamieszkać w jednym z domów studenta na kampusie przy ul. Zwierzynieckiej. W taki sposób Politechnika wspiera najlepszych maturzystów, chcących studiować w największej uczelni technicznej w północno-wschodniej Polsce.

Spis treści

W akcji "Akademiki za dobre wyniki" mogą wziąć udział tegoroczni maturzyści, którzy od października 2024 r. dołączą do grona studentów Politechniki Białostockiej. Szansę na bezpłatne miejsce w domu studenta mają osoby, które:

 • zdały pisemny egzamin maturalny w 2024 roku i z przedmiotu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym uzyskały nie mniej niż 85% punktów możliwych do zdobycia,
 • zakwalifikowały się na pierwszy rok studiów stacjonarnych pierwszego stopnia prowadzonych w Politechnice Białostockiej i podejmą studia w roku akademickim 2024/2025.

"Akademiki za dobre wyniki" - wnioski można składać do 23 lipca

Kandydaci, którzy spełniają powyższe kryteria powinni do 23 lipca 2024 roku złożyć stosowny wniosek do biura Centrum Spraw Studenckich, Dydaktyki i Rekrutacji Politechniki Białostockiej, które mieści się przy ul. Zwierzynieckiej 16 w budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej. Na podstawie złożonych wniosków powstanie lista rankingowa i wyłonionych zostanie 20 laureatów stypendium mieszkaniowego. Szczęśliwców poznamy do 2 sierpnia 2024 r.

W akcji "Akademiki za dobre wyniki" oferowane są pokoje 2-osobowe w dobrym standardzie. Stypendysta może jednak, za odpowiednią dopłatą, starać się o przyznanie miejsca w pokoju 1-osobowym lub miejsca w pokoju 2-osobowym zamieszkiwanym przez 1 osobę.

Regulamin akcji jest dostępny na stronie: https://kandydacipb.edu.pl/studiuj-na-pb/akademiki-za-dobre-wyniki/

Warto zamieszkać w domach studenta PB. Ciekawych wspomnień nie zabraknie

Domy studenta Politechniki Białostockiej znajdują się na kampusie uczelni, przy ul. Zwierzynieckiej. To miejsce doskonale skomunikowane z centrum Białegostoku. Tuż obok są ścieżki rowerowe i Park Zwierzyniecki.

Tuż obok akademików mieszczą się 4 wydziały uczelni:

 • Informatyki,
 • Mechaniczny,
 • Elektryczny
 • oraz Budownictwa i Nauk o Środowisku.

Do pozostałych dwóch, czyli na Wydział Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydział Inżynierii Zarządzania w Kleosinie, można szybko i wygodnie dotrzeć komunikacją miejską. Blisko są też Biblioteka PB, Klub Gwint i nowo otwarty kompleks boisk.

Świetnie miejsce do mieszkania dla każdego studenta

Pokoje studenckie są wyposażone w standardowe meble:

 • łóżka,
 • biurka,
 • krzesła,
 • regały,
 • szafki.

Łazienka z prysznicem jest wspólna dla dwóch pokoi. Posiłki można przygotować w ogólnodostępnych, nowocześnie urządzonych kuchniach. Do dyspozycji jest również pralnia, suszarnia oraz pomieszczenia do przechowywania rowerów. Jest dostęp do Wi-Fi oraz bezpłatnego parkingu.

Warto podkreślić, że domy studenta Politechniki Białostockiej przeszły niedawno lifting. Są dostosowane do przepisów PPOŻ, podniesiono standard pokoi, wyposażono w nowy sprzęt wspólne kuchnie, pralnie, suszarnie. Z pełną ofertą domów studenta Politechniki Białostockiej można zapoznać się na stronie: akademiki.bialystok.pl

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny