krk,jcz
Ajax - Tottenham 2:3. Bramki, gole, skrót meczu, powtórki [Youtube, Twitter, FB] Liga Mistrzów 09.05.2019 East News
Zobacz bramki i skrót meczu Ajax - Tottenham z 8 maja. Dostepne sa w internecie m.in. na Youtube i Twitterze. Obejrzysz je na naszej stronie.

Kolejny cud! Tym razem w Amsterdamie. Tottenham, który po pierwszej połowie meczu rewanżowego z Ajaxem był praktycznie skazany na porażkę, zdołał odrobić straty i rzutem na taśmę zakwalifikowac się do finału Ligi Mistrzów UEFA 2019. Zagra tam z Liverpoolem, który we wtorek, w równie cudownych okolicznościach wyeliminował z rozgrywek wielką Barcelonę.

Ajax - Tottenham 3:2 WSZYSTKIE BRAMKI Youtube. Skrót meczu, gole w internecie [Twitter, Youtube]

Owacją na stojąco kibice Ajaksu podziękowali swoim piłkarzom za pierwszą połowę, która rzeczywiście była bliska ideału. To podczas niej zespół Erika Ten Haga niemal przypieczętował sprawę awansu do finału. Nikt jednak się wtedy nie spodziewał, że sama końcówka meczu dostarczy aż tyle skrajnych emocji, a te pozytywne będa jednak po stronie Tottenhamu...

Przed zmianą stron Ajax zaprezentował piękny, ofensywny futbol. Prowadzenie objął w 5 minucie dzięki rzutowi rożnemu. 19-letni Matthijs de Ligt urwał się spod opieki rywala i głową skierował piłkę do siatki. Aż trudno w to uwierzyć, ale ten stoper rozegrał już 100 oficjalnych spotkań dla Ajaksu, został jego kapitanem, a oprócz Tottenhamu w tej edycji ustrzelił również Juventus.

Ajax - Tottenham 3:2. Wszystkie bramki Youtube, Twitter 08.05.2019. Zobacz gole i skrót meczu

W drugiej połowie Tottenham ekspresowo wrócił do gry. Tym samym ze stanu 0:3 w dwumeczu zrobiło się ledwie 2:3 i to na pół godziny przed ostatnim gwizdkiem. O dodatkowe napięcie zadbał Lucas Moura, który w 55 i 59 minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym Ajaksu. "Kogutom" na zadanie ostatecznego ciosu zostało wiele, wiele czasu. Chwilę przed końcem tylko poprzeczkę obił Fernando Llorente...

Decydujący cios w doliczonym czasie zadał nie kto inny jak Lucas Moura! Finał Tottenham - Liverpool odbędzie się 1 czerwca o godzinie 21:00 na Wanda Metropolitano w Madrycie.