Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Adam Wojciech Sekściński, radny województwa podlaskiego to nowy prezes Lotos Oil

OPRAC.:
Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Adam Wojciech Sekściński, radny województwa podlaskiego to nowy prezes Lotos Oil
Adam Wojciech Sekściński, radny województwa podlaskiego to nowy prezes Lotos Oil Wojciech Wojtkielewicz
Adam Wojciech Sekściński, radny województwa podlaskiego to nowy prezes Lotos Oil. Wcześniej był między innymi wicestarostą kolneńskim i prezesem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Adam Wojciech Sekściński został wybrany na 5-letnią kadencję prezesa Lotos Oil i zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Nowickiego.

Adam Wojciech Sekściński wcześniej pełnił m.in. funkcję prezesa KRUS-u i dyrektora w PKN Orlen. W latach 2010-2014 był też wicestarostą kolneńskim. podczas wyborów w 2018 roku do Sejmiku Województwa Podlaskiego otrzymał 5996 głosów. Startował w okręgu nr 3.

Zobacz też: Nowy sejmik województwa podlaskiego 2018. Przedstawiamy 30 radnych z czterech okręgów wyborczych

Na następnych zdjęciach przedstawiamy wszystkich radnych sejmiku województwa podlaskiego.

Nowy sejmik województwa podlaskiego 2018. Przedstawiamy 30 r...

Kim jest Adam Wojciech Sekściński?

Adam Wojciech Sekściński urodził się 3 listopada 1981 roku w Kolnie. Studiował na Wydziale Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uzyskał tam tytuł magistra inżyniera o specjalności organizacja produkcji i kształtowanie jakości w UE oraz technologia mleczarska. Tam ukończył również Studia Podyplomowe z zakresu zarządzania funduszami unijnymi. Posiada jedne z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych kwalifikacji managerskich, zdobytych wraz z dyplomem na Wyższej Szkole Managerskiej w Warszawie - Excecutive Master od Business Administration. Pracował jako starszy referent w Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.

W wyborach samorządowych w 2006 wybrany na radnego miejskiego Kolna z list Prawa i Sprawiedliwości. W 2010 nie ubiegał się o reelekcję. Pełnił funkcję wicestarosty kolneńskiego w latach 2010–2014. W wyborach samorządowych w 2014 wybrany radnym powiatu kolneńskiego z list PiS. W lutym 2016 objął stanowisko III wiceprezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a od sierpnia prezesa tej instytucji. Stojąc na czele KRUS inicjował i brał udział w wielu projektach społecznych, mających na celu poprawę warunków zdrowia, życia oraz bezpieczeństwa ludności zamieszkującej tereny wiejskie. Nadzorował działalność sześciu ośrodków rehabilitacyjnych, a także zainicjował prace, mające na celu powstanie Centrum Rehabilitacji Rolników w północno-wschodniej Polsce. Ponadto pełniąc funkcję jednoosobowego Zarządu Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, wraz z Pocztą Polską doprowadził do upowszechnienia ubezpieczeń rolnych, poprzez wprowadzenie ich do sprzedaży w placówkach pocztowych. Ponadto sfinalizował objęcie polisą NNW około 500tyś dzieci rolników, co zostało pozytywnie odebrane przez wszystkie środowiska rolnicze. Podczas swojej pracy w KRUS nieustannie podnosił jakość świadczonych usług przez ten urząd. 4 sierpnia tego samego roku powołany na szefa tej instytucji. W wyborach samorządowych w 2018 uzyskał mandat radnego sejmiku podlaskiego VI kadencji, w związku z czym 26 października 2018 zakończył pracę w KRUS.

Od 2019 roku na stanowisku Dyrektora w Orlen Paliwa Sp. z o.o., gdzie odpowiadał za politykę handlową w branży rolniczej oraz prowadzenie postępowań przetargowych. Wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa doprowadził do sfinalizowania projektu „Razem napędzamy polskie rolnictwo”.

W 2020 roku pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej Orlen Południe S.A.

Zaangażowany również w dodatkową działalność społeczną: Członek Komisji ds. Polski Wschodniej, Członek Komisji Rewizyjnej Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej oraz Członek Rady Programowej Lokalnej Grupy Działania "Kraina Mlekiem Płynąca"

na podst. Wikipedia, lotosoil.pl

Zobacz też: Nowy sejmik województwa podlaskiego 2018. Marszałek rodził się w bólach. PO wzięła przewodniczącego sejmiku (zdjęcia, wideo)

Po wyborze na marszałka Artur Kosicki (z lewej) odbiera gratulację od Marka Komorowskiego, który przegrał wybory na przewodniczącego sejmiku

Nowy sejmik województwa podlaskiego 2018. Marszałek rodził s...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny