MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Adam Petelski p.o komendanta wojewódzkiego policji. Sławomir Mierzwa na zwolnieniu

(sj)
Nadinsp. Sławomir Mierzwa (z lewej) jest na zwolnieniu. Obowiązki komendanta pełni insp. Adam Petelski.
Nadinsp. Sławomir Mierzwa (z lewej) jest na zwolnieniu. Obowiązki komendanta pełni insp. Adam Petelski. KWP Białystok
Pełniącym obowiązki komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku został insp. Adam Petelski, dotychczasowy pierwszy zastępca. Nadinsp. Sławomir Mierzwa jest na zwolnieniu lekarskim.

- Nadinsp. Sławomir Mierzwa w listopadzie złożył raport o odejście ze służby z dniem 11 stycznia 2016 roku - mówi mł. insp. Marcin Szyndler, rzecznik Komendy Głównej Policji.

W międzyczasie szef podlaskiej policji doniósł zwolnienie lekarskie, które kończy się również 11 stycznia. Dlatego komendant główny policji postanowił powierzyć pełnienie obowiązków komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku dotychczasowemu pierwszemu zastępcy, insp. Adamowi Petelskiemu.

O tym, że nadinsp. Sławomir Mierzwa nie będzie dłużej komendantem wojewódzkim wiadomo było od chwili, kiedy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory. Sławomir Mierzwa swoją służbę rozpoczynał jeszcze w Milicji Obywatelskiej, a to w przypadku nowej ekipy jest czynnikiem dyskwalifikującym.

Sławomir Mierzwa zasłynął w tym roku sprytnym posunięciem, kiedy to odstąpił od wymierzenia kary pijanemu naczelnikowi jednego z wydziałów, który wdał się w szarpaninę z policjantem drogówki. Jednocześnie pozwolił, by poszkodowany policjant trafił do Zabłudowa.

Czytaj więcej na ten temat: Awantura przed Hotelem Gołębiewski. Naczelnik winny, ale bez kary. Policjant z drogówki przeniesiony do Zabłudowa (wideo)

Nadinsp. Sławomir Mierzwa został szefem podlaskiej policji w 2012 roku. W Milicji Obywatelskiej był od października 1983 roku. Od 2001 roku przez cztery kolejne lata był I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie. Nadzorował wówczas i kierował pracą policjantów pionu kryminalnego. Od 2005 roku insp. Sławomir Mierzwa był szefem szczycieńskich policjantów. W 2007 roku Komendant Główny Policji powołał go na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, a rok później stanął na czele funkcjonariuszy z województwa warmińsko-mazurskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny