8 marca ruszyła TVP Kobieta! Poznaj telewizję stworzoną specjalnie dla kobiet. Sprawdź, jakie programy obejrzysz na nowym kanale!

Materiał informacyjny TVP

8 marca ruszył nowy kanał – TVP Kobieta! Sprawdź program!

Specjalnie dla wszystkich pań powstał nowy kanał TVP Kobieta, który wystartował w dniu ich święta. Już od 8 marca możesz oglądać wyjątkowe programy lifestylowe, poradnikowe i rozrywkowe, które zapewnią nie tylko relaks i odpoczynek, ale będą też edukować, rozwijać i inspirować do działania. Sprawdź, kto poprowadzi programy w marcu i jakich interesujących tematów będą dotyczyć!

Już jest! Nowy lifestylowy kanał dla kobiet
Poznaj telewizję stworzoną specjalnie dla kobiet i w pełni poświęconą interesującej je tematyce. TVP Kobieta jest pierwszym kanałem lifestylowym dla pań w historii Telewizji Polskiej i jedynym dostępnym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Odpowiadając na potrzeby współczesnych kobiet, dostarczy im informacji, porad i inspiracji, które są cenne niezależnie od wieku, wykształcenia i stylu życia.

W bogatej ramówce kanału znajdą się programy edukacyjne, prozdrowotne, wspomagające rozwój osobisty, a także dające relaks i odpoczynek. Fachową wiedzą na temat pielęgnacji urody, mody, urządzania wnętrz, kulinariów czy podróży podzielą się na antenie ekspertki w swoich dziedzinach wraz z zapraszanymi gośćmi. Wśród ciekawych i różnorodnych propozycji znajdą się ponadto reportaże dotyczące ważnych kwestii społecznych, filmy dokumentalne oraz rozrywkowe. Dzięki temu każdy widz TVP Kobieta, niekoniecznie płci żeńskiej, znajdzie coś dla siebie!

Program TVP Kobieta
W programie nowego kanału TVP Kobieta główne miejsce zajmą praktyczne porady – kulinarne, ogrodnicze, biznesowe, a także związane z podróżowaniem. Nie zabraknie treningów i tematów społecznych. Codziennie na antenie znajdzie się całe wydanie porannego programu TVP2 „Pytanie na śniadanie”. Widzowie będą też mogli oglądać filmy dokumentalne, fabularne i seriale.

W ramówce TVP Kobieta znalazły się następujące programy:
• „Kwiaty na warsztat” – godz. 19:00 (od 8 marca)
Rośliny są wyjątkowo piękne, trzeba tylko się nimi zająć! Udowadnia to Joanna Lewandowska, mistrzyni florystyki, dyplomowana ogrodniczka i członkini brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego. Pokazuje, jak uprawiać kwiaty w domu, ogrodzie i na balkonie, a także jakich używać rodzajów ziemi, nawozów i narzędzi. Jako wykładowczyni i właścicielka firmy florystycznej podpowiada też, jak komponować piękne bukiety i kwiatowe dekoracje.

• „Trenuj z TVP kobieta” – godz. 7:10 (od 8 marca)
Powitaj zdrowo dzień z porannym pasmem fitness i zadbaj o dobry nastrój. Do aktywnego relaksu zapraszają pełne energii trenerki, takie jak Ida Nowakowska, wraz z gwiazdami telewizji i internetu. W programie m.in. gimnastyka, joga, fitness, taniec i pilates.

• „Kobiety w drodze” – godz. 19:00 (od 9 marca)
Poznaj wyjątkowe kobiety, bohaterki dnia codziennego. Łączą je trudne życiowe doświadczenia, które udało się przekuć na dobre uczynki dla innych. Cykl spotkań pełnych empatii i wzruszeń prowadzi Marta Manowska, którą telewidzowie znają z programów „Sanatorium miłości” czy „Rolnik szuka żony”. Rozmawia m.in. z Ewą Błaszczyk, prezeską Fundacji A Kogo?, Grażyną Lądwik ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, onkologiem i pediatrą prof. Anną Raciborską czy Walentyną Kozioł, uczestniczką „Sanatorium miłości”.

• „Pięknie przyprawiONA” – godz. 19:00 (od 10 marca)
Jedz pysznie i zdrowo z pomocą Agnieszki Mielczarek! Kulinarnych inspiracji dostarcza dyplomowana dietetyczka, twórczyni wielokrotnie nagradzanej firmy cateringowej, blogerka i youtuberka. Podpowiada, na co zwracać uwagę w codziennym menu oraz jak przyrządzać urozmaicone posiłki, nie spędzając godzin w kuchni.

• „Podróże małej i dużej” – godz. 19:00 (od 11 marca)
Pokochaj podróże i nie rezygnuj z nich nawet mając małe dziecko, niewiele pieniędzy i ograniczoną ilość bagaży. Przekonuje do tego Monika Witkowska – podróżniczka znana z popularnego bloga i kanału YouTube. Wraz z córeczką Laurą odwiedza m.in. Kaszuby, Rzym, Argentynę i Turcję, udzielając ważnych porad oraz pokazując wyjątkowe krajobrazy i zabytki.

• „Ziołowa apteka” – godz. 10:00 (od 14 marca)
Odkrywaj cenne działanie naturalnych ziół i doceń ich właściwości kosmetyczne oraz lecznicze. W sekrety fitoterapii wprowadza Aleksandra Kostka, aktorka i prezenterka TVP, wraz ze znanym autorem książek o ziołolecznictwie, Zbigniewem T. Nowakiem.

• „Ulepieni z pasji” – godz. 19:00 (od 19 marca)
Zobacz, jak realizować największe życiowe marzenia! Motywacji, energii i odwagi dodaje Miłka Raulin, najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi będąc mamą kilkuletniego chłopca i pracując na etacie jako inżynier kolejnictwa. Gospodarz programu, autorka dwóch książek poświęconych wyprawom w góry i prezeska fundacji przeciwdziałającej mobbingowi i dyskryminacji, zaprasza do rozmowy nieprzeciętnych gości, którzy dowodzą, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli się ich pragnie i nie ustaje w dążeniach.

• „Kobieta w biznesie” – (od maja)
Jak pogodzić rozwój zawodowy z życiem rodzinnym? O tym oraz innych problemach, z którymi mierzą się współczesne kobiety, opowiada w przystępny sposób dziennikarka i prezenterka TVP Agata Konarska. Poruszane przez nią tematy dotyczą m.in. dysproporcji w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn, trudności na ścieżkach kariery czy kwestii powrotu na rynek pracy z urlopu macierzyńskiego. Informuje przy tym o najważniejszych wydarzeniach i postaciach ze świata gospodarki.

Na antenie TVP Kobieta od maja pojawi się Klaudia Carlos, prezenterka i dziennikarka, zaangażowana społecznie, działa na rzecz WWF, Fundacji Art Transfer, Fundacji Ewy Błaszczyk Akogo? oraz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi i Fundacji Przylądek. W programie poruszane będą najważniejsze dla kobiet tematy, wśród których nie zabraknie także tych trudnych.

• Serial Velvet” - godz.19:30 ( od 8 marca)
Hiszpania, lata 50. i 60. XX wieku. Alberto dziedziczy Velvet - prestiżowy hiszpański dom mody, a następnie zakochuje się w pracującej w nim szwaczce. Historia niezwykłego romansu biednej krawcowej i syna potentata modowego, osadzona w eleganckich realiach.
W rolach głównych: Paula Echevarría, Miguel Ángel Silvestre, Aitana Sánchez-Gijón
Twórcy: Ramón Campos, Gema R. Neira

Filmy i seriale specjalnie dla kobiet
W programie TVP Kobieta oprócz stałych punktów znajdą się również filmy dokumentalne, fabularne i seriale. Na początek zobaczymy m.in.:
•„600 gramów szczęścia”,
•„Antyle Chopina”,
•„Krzysztof Krawczyk – całe moje życie”,
•„Zdolne bestie te Kossaki”,
•„Niedziela z Agnieszką Osiecką” w paśmie „Inspiracje” przygotowywanym we współpracy z TVP Kultura,
• „La La Land”, nagrodzony Oskarami film amerykański,
•„Dirty Dancing”, kultowy film muzyczny z lat 80.,
•„Pozycja obowiązkowa” – współczesna komedia prod. USA,
•„Grace Księżna Monako”, „Diana”, „Amy. Amy Winehouse”, „Whitney”, czyli dokumenty z serii biografii niezwykłych kobiet.

TVP Kobieta zadba o formę i dobry nastrój już od samego rana, dostarczając życiowych inspiracji, fachowych porad i edukującej rozrywki przez cały dzień!

Wideo

Materiał oryginalny: 8 marca ruszyła TVP Kobieta! Poznaj telewizję stworzoną specjalnie dla kobiet. Sprawdź, jakie programy obejrzysz na nowym kanale! - Polska Times

Dodaj ogłoszenie