MKTG SR - pasek na kartach artykułów

75-lecia Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Dzień wydziału w wakacyjnej atmosferze. Zobacz zdjęcia

OPRAC.: PLanR
Wydarzenie w ramach 75-lecia Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej
Wydarzenie w ramach 75-lecia Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej Dariusz Piekut
19 czerwca pracownicy oraz studenci integrowali się podczas Dnia Wydziału Mechanicznego. Rozmowy przy grillu oraz w strefie chilloutu. Prezentacja studenckich pojazdów oraz konkursy z nagrodami. Tak wyglądało spotkanie przed budynkiem przy Wiejskiej 45 C. Wydarzenie zorganizował Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej przy wsparciu władz wydziału.

W ramach 75-lecia Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej odbył się jeden z eventów jubileuszowych

Uwielbiamy takie dni! Każdy chciał wykorzystać okres, kiedy możemy sobie pozwolić na spotkania w szerszym gronie. Dzień Wydziału Mechanicznego to była okazja, by zintegrować środowisko studenckie z pracownikami.

Zobacz fotorelację Dariusza Piekuta:

Wraz z władzami Wydziału postanowiliśmy zorganizować grill przed samą sesją. Takie rozluźnienie na pewno wszystkim się przyda, zarówno studentom jak i wykładowcom. To fajna inicjatywa – mówił Szymon Podziewski, który jest Przewodniczącym Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej Wydziału Mechanicznego.

I rzeczywiście, panowała świetna atmosfera. Leżaki przed wydziałem opanowali wszyscy ci, którzy chcieli uwolnić się od nadchodzącego stresu egzaminacyjnego. Pogoda dopisała. Młodzi brali udział w konkursach wiedzy. Można też było podziwiać pojazdy – motoprojekty studenckich kół naukowych z Wydziału Mechanicznego. Event był jednym z wydarzeń zaplanowanych w roku jubileuszowym. Wydział Mechaniczny, tak jak i macierzysta uczelnia, obchodzi swoje 75-lecie.

Wydarzenie w ramach 75-lecia Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej
Wydarzenie w ramach 75-lecia Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej Dariusz Piekut

Głównym wydarzeniem będzie organizacja jubileuszu 75-lecia Wydziału, który odbędzie się pod koniec listopada. W ramach tego wydarzenia między innymi zorganizujemy zjazd – Kolegium Dziekanów Wydziałów Mechanicznych Polskich Uczelni Technicznych. Spotkają się u nas dziekani wydziałów mechanicznych z całej Polski, jak również przewodniczący rad naukowych takich wydziałów. Będziemy obradować i wybierać nowe władze ogólnopolskie. Oprócz tego będziemy świętować wśród pracowników i studentów Wydziału Mechanicznego oraz zaproszonych gości – wyjaśniał prof. dr hab. inż. Michał Kuciej, Dziekan Wydziału Mechanicznego, który jest związany z uczelnią od 1997 roku.

Kluczowe święto Wydziału Mechanicznego zaplanowano na jesień, ale wspólne świętowanie trwa już od jakiegoś czasu. W Ogrodzie Nauki Politechniki Białostockiej jedno z zasadzonych drzew zadedykowano prof. dr. hab. inż. Franciszkowi Siemieniako, który przyczynił się do stworzenia kierunków studiów, rozwoju laboratoriów, podnoszenia jakości kształcenia i rozwoju naukowego Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Tym samym pracownicy uczcili pamięć dawnego dziekana Wydziału Mechanicznego (2008-2012). Jubileusz to świetny moment, by patrzeć nie tylko w przeszłość, ale i przyszłość.

Planujemy otworzyć laboratoria z automatyki i robotyki. W ramach Regionalnej Inicjatywy Doskonałości tworzymy nowe laboratoria kontenerowe. Cały czas działamy na rzecz studentów, otwieramy nowe strefy studenckie, laboratorium komputerowe – dodał Dziekan WM.

Zobacz fotorelację Dariusza Piekuta:

Mamy nadzieję, że ten dzień był wyjątkowo udany. A to dopiero początek świętowania 75. lat jednego z najstarszych wydziałów uczelni!

Źródło: pb.edu.pl

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny