- Tyrol to tak naprawdę najpiękniejszy region w całej Austrii. Posiadamy blisko 100 ośrodków narciarskich, 4 tys kilometrów doskonale przygotowanych tras narciarskich. To niesamowita oferta dla każdego: od początkujących, rodzin z dziećmi, a także zaawansowanych narciarzy. Jest mnóstwo cudownych rzeczy, które można tutaj robić- tłumaczy w rozmowie z AIP Katarzyna Gaczorek, Izba Turystyczna w Tyrolu. Z roku na rok w sezonie zimowym przyjeżdża do nas coraz więcej gości z Polski. W zeszłym roku było to prawie 600 tys noclegów, czyli około 120 tys narciarzy z polski, którzy spędzili zeszłą zimę na naszych stokach- dodaje.

Jak zachwalają przedstawiciele Izby Turystycznej w Austrii, Tyrol zapewnia doskonałą infrastrukturę oraz nowoczesne wyciągi, które gwarantują wygodny dostęp do stoków. Tyrol to także malownicze krajobrazy, ostre szczyty alpejskie i romantyczne doliny. Region ten oprócz tras narciarskich posiada specjalne oferty dla rodzin z dziećmi, różnorodne imprezy w dolinach i słynne Après Ski.


- Tyrol jest tak naprawdę kolebką zimowych sportów narciarskich. Jeśli chcemy już uprawiać sporty alpejskie i narciarskie, to właśnie tutaj- podsumowuje Gaczorek.