IMPREZY
  BIAŁYSTOK

  Tak się bawi Białystok!

  Rozwiń
  IMPREZY
  Zwiń

  Tak się bawi Białystok!

  Białostoczanie wiedzą jak się bawić. Oto ostatnie gorące imprezy

  6. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych...

  6. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka

  Urszula Krutul urszula.krutul@mediaregionalne.pl tel. 85 748 74 66

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  ŻubrOFFka coraz bliżej

  ŻubrOFFka coraz bliżej

  Już 7 grudnia wystartuje największa impreza filmowa w Białymstoku. Przez pięć dni zobaczymy 89 filmów z całego świata, a na podsumowanie każdego dnia festiwalowego posłuchamy dobrej muzyki. Czekają też wystawy i warsztaty. Zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie.
  ŻubrOFFka coraz bliżej

  ŻubrOFFka coraz bliżej

  Warsztaty Reportażu Komórkowego

  Warsztaty Reportażu Komórkowego


  Organizatorzy ŻubrOFFki, w ramach festiwalu, zapraszają od 8 do 10 grudnia na Warsztaty Reportażu Komórkowego. Prowadzenie: Cezary Ciszewski i Emanuela Osowska (Miasto w Komie). Zajęcia odbędą się w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Warszawska 79A). Koszt 25 zł (liczba miejsc ograniczona). Informacje i zapisy: kino@bok.bialystok.pl lub tel. 85 742 23 70 oraz na stronie www.bok.bialystok.pl  - Chcieliśmy, żeby to było święto światowego kina, krótkich form filmowych i dobrej muzyki - zapewnia Maciej Rant z Białostockiego Ośrodka Kultury.
  - Ideą festiwalu jest spotkanie kultur Wschodu i Zachodu, które tworzą wybuchową, energetyczną mieszankę. Jako DKF "GAG" działający przy BOK zapraszamy już od 7 grudnia na 6. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka.

  W pięciu sekcjach konkursowych zaprezentowanych zostanie 89 filmów z Polski, Armenii, Francji, Estonii, Łotwy, Gruzji, Chorwacji, Bułgarii, Czech, Litwy, Węgier, Rumunii, Norwegii, Iranu, Japonii, USA, Belgii, Włoch, Izraela, Kanady, Finlandii, Niemiec i Hiszpanii.

  Oceni je specjalne jury złożone z samych profesjonalistów. Przewodniczącym tegorocznego składu jest Marcin Koszałka (operator filmów fabularnych i dokumentalnych, twórca filmowy, wykładowca), Mariola Brillowska (artystka multimedialna, performerka, poetka i pisarka, twórczyni filmowa), Miłka Malzahn (podlaski pierwiastek - dziennikarka, poetka i pisarka), Róbert Lakatos (człowiek który przyznaje się do dwóch krajów - Rumunii i Węgier, filmowiec).

  Dodatkowo, w województwie podlaskim odbędą się prezentacje z festiwali filmów krótkometrażowych z całego świata oraz pokazy krótkometrażówek z Gruzji, Słowacji, Litwy, Rumunii, Australii, Kanady.

  - Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie - mówi Rant. - Dla łasuchów będą śniadania filmowe w Labalbalu przy ul. Warszawskiej. Czekają też pokazy shortów, wystawy, koncerty i retrospektywy festiwali.
  Jak zapowiadają organizatorzy, czyli Białostocki Ośrodek Kultury, jednym z największych wydarzeń ŻubrOFFki będzie pokaz krótkometrażowych filmów Charliego Chaplina z muzyką na żywo Blockhead'a (7 grudnia, godz. 20.30 kino Forum, ul. Legionowa 5). To pochodzący z Nowego Jorku hip-hopowy producent. Jest jednym z czołowych przedstawicieli instrumentalnego hip-hopu, członkiem brytyjskiej wytwórni Ninja Tune.

  Na zakończenie organizatorzy też przygotowali coś ekstra. Gala wręczenia nagród połączona będzie z multimedialnym widowiskiem muzycznym pt. "The Saintbox" (11 grudnia, godz. 18.30, kino Forum), przygotowanym przez trio, skład którego tworzą Gaba Kulka, Olo Walicki i Maciek Szupica.

  Zdziwiłby się ten, kto twierdzi, że ŻubrOFFka to tylko i wyłącznie impreza filmowa. Festiwal to także świetna okazja do posłuchania na żywo doskonałej muzyki, której na co dzień w Białymstoku raczej nie usłyszymy.

  I tak na festiwalowej scenie pojawi się m.in.: pełen romantycznej ekspresji białoruski Gurzuf, surowy rockowy projekt braci Waglewskich - Kim Nowak oraz idealny do tańca włoski duet muzyczny Pelussje.

  Bardzo ciekawie zapowiada się też trójwymiarowy show przygotowany przez brytyjskich artystów z Novak 3D Disco. Przy pomocy muzyki, okularów 3D i specjalnych wizualizacji przeniesiemy się w odległy, magiczny świat.


  Czytaj e-wydanie »
  Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Podlaskie memy. Śmieszne, obrazoburcze, kontrowersyjne. Tak się z nas śmieją

  Podlaskie memy. Śmieszne, obrazoburcze, kontrowersyjne. Tak się z nas śmieją

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Kuriera Porannego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Kuriera Porannego

  Wypadek na Torze Wschodzący Białystok podczas pierwszych urodzin toru

  Wypadek na Torze Wschodzący Białystok podczas pierwszych urodzin toru

  Pogrzeb ojca Gabriela. Archimandryta w swojej pustelni zostanie na zawsze

  Pogrzeb ojca Gabriela. Archimandryta w swojej pustelni zostanie na zawsze