Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

500 PLUS na pierwsze dziecko 2019. Kiedy złożyć wniosek 500 plus na pierwsze dziecko? [WZÓR WNIOSKU] 01.07.2019

Olga Goździewska
500 PLUS na pierwsze dziecko 2019. Kiedy złożyć wniosek 500 plus na pierwsze dziecko? [WZÓR WNIOSKU] 01.07.2019
500 PLUS na pierwsze dziecko 2019. Kiedy złożyć wniosek 500 plus na pierwsze dziecko? [WZÓR WNIOSKU] 01.07.2019
500 plus na pierwsze dziecko od 2019 roku. Z rozszerzonego programu "Rodzina 500 plus" w naszym województwie skorzysta ok. 100 tys. dzieci. Ruszyła kampania informacyjna dotycząca programu. 500 plus na każde dziecko. Nowe zasady. Jak złożyć wniosek? Kiedy będą wypłacone pieniądze?

500 PLUS na pierwsze dziecko 2019. Kiedy złożyć wniosek 500 plus na pierwsze dziecko? [WZÓR WNIOSKU] 01.07.2019

Specjalny bus będzie przemierzał województwo, by informować mieszkańców o zmianach i promować rządowy program "Rodzina 500 Plus". Specjaliści pojawią się m. in. na letnich, plenerowych imprezach, m.in. w Szepietowie, Wysokiem Mazowieckiem, Augustowie czy Ciechanowcu.

- Liczymy, że nasza akcja zostanie z jednej strony dobrze przyjęta, a z drugiej strony będzie praktyczną formą propagowania naszego programu i informowania o sposobach skorzystania z niego - mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, podczas konferencji prasowej w Supraślu.

PROGRAM 500 PLUS MA WZMOCNIĆ MATERIALNIE POLSKIE RODZINY

Podkreślał, że program "Rodzina 500 plus" jest dedykowany polskim rodzinom i ma na celu ich wzmocnienie materialne.
A to w jeszcze większym stopniu ma zmienić strukturę wydatków polskich rodzin, zwłaszcza tych uboższych, bo więcej pieniędzy zamiast na podstawowe potrzeby mogą wydać np. na wypoczynek, kulturę czy edukację. Program w ocenie wojewody pomaga więc wyjść rodzinom z niedostatku.

500 PLUS NA 1 DZIECKO 2019. Sprawdź, kiedy złożyć wniosek 500 PLUS na pierwsze dziecko. Termin wypłat 500 plus na każde dziecko [01.07.2019]

Paszkowski zapewnił również, że urząd wojewódzki chce pomagać mieszkańcom w skorzystaniu z programu, zwłaszcza tym, którzy dotychczas nie korzystali ze wsparcia finansowego. Będzie np. możliwość wypełnienia wniosku elektronicznie w punktach informacji o programie.

Zaś kampania informacyjna z wykorzystaniem busa rozpoczęła się 24 czerwca w Supraślu. W gminie ze świadczenia 500 plus korzystało dotychczas ponad 1,5 tys. dzieci w ok. tysiącu rodzin i młodzieży do 18 roku życia.

- Po rozszerzeniu przybędzie kolejnych 1,4 tys. dzieci objętych świadczeniem - poinformował Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla. - W gminie mieszka ok. 15 tys. osób. Dotychczas z tytułu 500 plus gmina wypłacała rocznie ok. 750 tys. zł, ale po zmianach będzie to ok. 1,5 mln zł - wyliczał.

Jego zdaniem program jest formą rekompensaty po zmianach ustrojowych w Polsce.

Wprowadzenie 500+, choć wciąż jest krytykowane, dało wielu rodzinom istotny zastrzyk gotówki. To jednak nie jedyne pieniądze, które mogą od państwa otrzymać rodzice. Zebraliśmy wszystkie ulgi i świadczenia na dzieci, które pozwalają na podreperowanie domowego budżetu, który w wielu rodzinach zmusza do zaciskania pasa. Masz dzieci? Zobacz, kiedy i ile możesz dostać na nie pieniędzy!

Ile możesz dostać na dziecko? Sprawdź, jakie są ulgi i świad...

- Naszym rodzinom też się coś należy, w wyniku transformacji politycznej właściwie można powiedzieć, że polskie rodziny były ograbione z mienia narodowego, natomiast to jest pewna rekompensata za te właśnie ustrojowe zmiany, które wszyscy przeżywaliśmy. To też kwestia tych problemów społecznych, których nasze rodziny doświadczały - mówił Radosław Dobrowolski, podkreślając wielokrotnie, że program 500 Plus to ważna inicjatywa, którą zawdzięczamy rządowi PiS.

500 PLUS na pierwsze dziecko 2019. Kiedy złożyć wniosek 500 plus na pierwsze dziecko? [WZÓR WNIOSKU] 28.06.2019

Aktualnie w woj. podlaskim świadczenie 500 Plus otrzymuje ponad 117 tys, dzieci. Ale wraz ze zmianami wchodzącymi w życie od 1 lipca, w ramach programu rodzice będą mogli otrzymać świadczenie w wysokości 500 zł także na pierwsze dziecko. Ze świadczenia skorzysta zatem łącznie ok. 220 tys. podlaskich dzieci.

Bus 500+ z logo tej inicjatywy można będzie spotkać:

  • 30 czerwca w Szpietowie na Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym,
  • 7 lipca w Augustowie na Targach Agro-Eko-Turystycznych Polska Smakuje,
  • 14 lipca w Ciechanowcu na XI Zajeździe Wysokomazowieckim,
  • 21 lipca w Mońkach na Dniach Moniek,
  • 28 lipca w Tykocinie na Biegu Stefana Czarnieckiego.

Znajdą się w nim czekali eksperci, którym można będzie zadawać pytania dotyczące świadczenia "500+".

Aby uzyskać prawo do 500 plus na nowych zasadach, rodzic dziecka, na które obecnie nie pobiera tego świadczenia, musi złożyć wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r. Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek dopiero po 30 września, świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku bez wyrównania za minione miesiące.

Ważne! Wnioski o 500 plus można będzie składać drogą elektroniczną od 1 lipca 2019 r., a tradycyjną – od 1 sierpnia 2019 r.

500 plus na każde dziecko. Nowe zasady. Jak złożyć wniosek?

Sposoby składania wniosku o 500 plus na nowych zasadach nie zmieniają się. Tak jak w poprzednich latach, można to będzie zrobić:

  • drogą tradycyjną (np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub drogą pocztową)
  • drogą elektroniczną (na stronie banku lub przez portal Emp@tia)

500 plus na pierwsze dziecko. Kiedy będą wypłacone pieniądze?

Jeżeli rodzice złożą wniosek do 31 sierpnia 2019 roku, wypłata świadczenia nastąpi do końca października 2019 roku.

Składając wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r., otrzymamy wypłaty na nowych zasadach wraz z wyrównaniem od 1 lipca. Jeśli wnioski zostaną złożone po 31 sierpnia, przyznanie świadczenia oraz jego wypłata nastąpią w terminie do 3 miesięcy od daty złożenia wniosku. Ważne! Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku bez wyrównania za minione miesiące.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny