MKTG SR - pasek na kartach artykułów

50 białostockich seniorów nauczy się, jak być zdrowym. Ruszyła nauka na Uniwersytecie Zdrowego Seniora [ZDJĘCIA]

luk
Pięćdziesięciu białostoczan, którzy ukończyli 60 r.ż., rozpoczęło dzisiaj naukę na Uniwersytecie Zdrowego Seniora, organizowanym przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Stowarzyszenie „Pro Salute” oraz Urząd Miejski w Białymstoku.

To już szósta edycja projektu, w którym uczestniczą białostoccy seniorzy. Zajęcia na UZS odbywają się dwa razy w miesiącu, są bezpłatne. Wczoraj nowi studenci złożyli ślubowanie, otrzymali indeksy oraz m.in. pudełka życia.

W ramach zajęć na uniwersytecie, prowadzonych przez pracowników i studentów UMB, seniorzy będą m.in. uczyć się udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego pomiaru poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, podstawowych zasad higieny emisji głosu, profilaktyki chorób nowotworowych oraz chorób układu krążenia, itp.

– Bardzo się cieszę, że udało mi się dostać na te studia – mówiła nam Teresa Jarosławska, jedna ze studentek UZS. – Chcę zadbać o swoje zdrowie przede wszystkim. Ale też nauczyć się np. zasad udzielania pierwszej pomocy innym osobom.

Dotąd UZS ukończyło 240 osób. Najstarszy student miał 91 lat. Absolwenci UZS mogą kontynuować naukę na Uniwersytecie Profilaktyki Psychogeriatrycznej.

Magazyn Informacyjny Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej 20.09.2018

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: 50 białostockich seniorów nauczy się, jak być zdrowym. Ruszyła nauka na Uniwersytecie Zdrowego Seniora [ZDJĘCIA] - Gazeta Współczesna

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny